Pokaz zdjęć podczas podsumowania Orszaku Trzech Króli 2023.

5 lutego przyszedł czas na podsumowanie wyjątkowego wydarzenia: 6 stycznia 2023 roku w powiecie przasnyskim ponownie zagościł Orszak Trzech Króli. Starosta Krzysztof Bieńkowski objął uroczystości patronatem honorowym.

W dniu podsumowania w sali konferencyjnej Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu doszło do spotkania organizatorów i osób zaangażowanych w sukces​ tegorocznego Orszaku. Spotkanie zostało zorganizowane w podziękowaniu za pracę, jaką włożyli w przygotowanie i promocję wydarzenia. Nie mogło zabraknąć sponsorów przasnyskich obchodów, które pomimo mroźnej pogody, zgromadziły bardzo liczną grupę uczestników i obserwatorów.

Aby przypomnieć sobie klimat tegorocznego wydarzenia, zebrani goście mieli okazję uczestniczyć w występie Zespołu Tańców Historycznych Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu, który zaprosił gości do wykonania wraz z nimi dostojnego Poloneza w rytm kolędy "Bóg się rodzi". Następnie nadszedł czas na prezentację pamiątkowego filmu z obchodów Święta Trzech Króli w Przasnyszu.

Główny koordynator Andrzej Dołęga ze wspólnoty Domowego Kościoła wraz z zespołem organizacyjnym Orszaku dziękowali wszystkim zaangażowanym i sponsorom, a wśród nich Staroście Przasnyskiemu Krzysztofowi Bieńkowskiemu, który odebrał okolicznościowy dyplom.

Podziękowania popłynęły także do proboszczów, kapłanów, władz samorządowych, organistów, katechetów, orkiestry dętej, strażaków​ PSP i OSP, policji,​ stajni "Księstwo", OSiR w Przasnyszu i artystów, ale nie sposób wymienić wszystkich mających swój wkład w organizację styczniowego święta. Spotkanie było czasem dzielenia się wspomnieniami, opiniami i przemyśleniami oraz dyskusji nad wyzwaniami, które się pojawiają podczas organizacji wydarzenia publicznego o takich rozmiarach.​

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu również dziękuje za tegoroczny Orszak. Już dziś jego organizatorzy zaczynają pracę nad kolejną edycją. Widzimy się już w przyszłym roku!