Wicestarosta i Starosta Przasnyski pozują na tle ścianki z nazwą i wizerunkiem Związku Powiatów Polskich, trzymają dyyplom i statuetkę.

Powiat Przasnyski najlepszym powiatem na Mazowszu! Starosta Krzysztof Bieńkowski odebrał nagrodę podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich.

Powiat Przasnyski jest najlepszym samorządem w województwie i wywalczył 5. miejsce w Polsce, w kategorii powiatów do 60 tys. mieszkańców.  Starosta Krzysztof Bieńkowski otrzymał laur podczas uroczystej konferencji XXIX Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, odbywającej się w dniach 31 maja - 1 czerwca 2023 roku w Karpaczu, w której uczestniczył również Wicestarosta Powiatu Przasnyskiego Paweł Mostowy.

W hotelu Gołębiewski w Karpaczu odbywa się doroczne Zgromadzenie Ogólne, czyli najwyższy organ Związku Powiatów Polskich, podczas którego wręczono nagrody zwycięzcom Ogólnopolskiego Rankingu Powiatów, czyli konkursu na najlepsze samorządy w kraju. Eksperci ZPP docenili działania proinwestycyjne i prorozwojowe realizowane przez Zarząd Powiatu Przasnyskiego w 2022 roku, nagradzając Starostę Krzysztofa Bieńkowskiego, który odebrał nagrodę oraz dyplom podczas uroczystej gali z okazji dorocznego zjazdu starostów i prezydentów miast na prawach powiatu.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez cały rok, a wywalczone w nim miejsce zależy od działań realizowanych przez samorząd. W rankingu corocznie bierze udział 314 powiatów, z czego ponad 100 startuje w kategorii do 60 tys. mieszkańców, w której sklasyfikowano Powiat Przasnyski.

Eksperci Związku Powiatów Polskich przyznawali punkty na podstawie kryteriów w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.