Zdjęcie grupowe osób odznaczonych Medalem

27 marca 2023 r. w SP ZZOZ im. dr. Wojciecha Oczko wręczono medale dla osób „Zasłużonych dla Szpitala w Przasnyszu". Wśród wyróżnionych odznaczeniem jest Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, który wraz z Zarządem i Radą Powiatu od początku kadencji hojnie wspiera rozwój i doposażenie placówki.

Od ponad 4 lat Zarząd Powiatu Przasnyskiego ze Starostą Krzysztofem Bieńkowskim na czele intensywnie działa na rzecz poprawy warunków leczenia oraz doposażenia Szpitala w nowoczesny sprzęt, przyczyniając się do rozszerzenia oferty świadczeń medycznych udzielanych mieszkańcom. Każdego roku, za zgodą Rady Powiatu Przasnyskiego, z budżetu Powiatu trafiają do Szpitala ogromne sumy, umożliwiające zakupy wyposażenia, pojazdów i aparatury medycznej, mającej bardzo konkretny wymiar.

22 stycznia br. Starosta Krzysztof Bieńkowski przekazał Szpitalowi ambulans typu A1 Renault Master o wartości 390 tys.zł. Zakup karetki był możliwy dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Powiat Przasnyski z Fundacji PKO BP w wysokości 200 tys. zł oraz Fundacji Orlen, która przekazała 100 tys. zł. Wkład własny Powiatu Przasnyskiego wyniósł 90 tys. zł.

18 stycznia 2023 r. Rada Powiatu Przasnyskiego na wniosek Starosty Krzysztofa Bieńkowskiego zatwierdziła zmiany w uchwale budżetowej na 2023 r. polegające m.in. na zwiększeniu planu wydatków o kwotę 21 tys. zł w nowym zadaniu: „Zakup dodatkowego wyposażenia do wideokolonoskopu".

Wśród ważnych zakupów, zrealizowanym dzięki powiatowemu wsparciu, należy wymienić tomograf optyczny DRI OCT Tritron, kupiony w 2022 r. Urządzenie kosztowało 385 tys. zł, z czego 200 tys. pochodziło od Powiatu Przasnyskiego.

W kwietniu 2022 r. Zarząd Powiatu Przasnyskiego przy udziale powiatowych radych pozytywnie odpowiedział na wniosek dyrektora SP ZZOZ przeznaczając 250 tys. zł na zakup sprzętu medycznego do funkcjonowania Oddziału Okulistycznego i Chirurgicznego. Dzięki temu placówka w ubiegłym roku kupiła napęd ortopedyczny do dużych kości, system identyfikacji nerwów oraz zestaw do bronchofiberoskopii. Na potrzeby Szpitala zakupiono również części do toru histeroskopowego.

Od 2019 r. pacjentom służy Pracownia Rezonansu Magnetycznego, której uruchomienie kosztowało 3,6 mln (z czego 1,5 mln dołożył Powiat Przasnyski). W tym samym czasie (w ramach realizacji projektu unijnego na kwotę ponad 13 mln zł) zakupiono zestaw endoskopowy FUJIFILM EP-6000 za 678 tys. zł, z czego 135,5 tys. zł pochodziło od Starostwa.

Wśród inwestycji przeprowadzonych w placówce przez ostatnie 4 lata z udziałem finansowym Powiatu Przasnyskiego warto wymienić ponadto: budowę zapasowego źródła wody, na który powiat przeznaczył 379,5 tys. zł oraz utworzenie Okna Życia (dofinansowane 15 tys. zł). Dotacje od Powiatu Przasnyskiego umożliwiły także wyposażenie poradni psychologicznej dla dzieci i młodzieży oraz przystosowanie pomieszczeń dla poradni logopedycznej, na które z budżetu powiatu trafiło 35 tys. zł brutto.

W planach są kolejne działania umożliwiające rozwój placówki. 16 marca 2023 r. Rada Powiatu Przasnyskiego dokonała zwiększenia planu wydatków w tegorocznym budżecie powiatu o kwotę blisko 33 tys. zł na realizację nowego zadania pn. „Zakup wyposażenia do ambulansu na potrzeby SP ZZOZ w Przasnyszu". Dokonano także zwiększenia planu wydatków o kwotę 100 tys. zł na realizację nowego zadania pn. „Zakup sprzętu medycznego na potrzeby Poradni Okulistycznej w SP ZZOZ w Przasnyszu" oraz zwiększenia planu wydatków o kwotę 110 tys. zł na realizację nowego zadania pn. „Modernizacja pomieszczenia na potrzeby rejestracji w SP ZZOZ w Przasnyszu".

Lista osób uhonorowanych Medalem „Zasłużony dla Szpitala w Przasnyszu":
    Krzysztof Bieńkowski
    płk dypl. Bogusław Postek