Grafika z kwiatami i napisem

28 maja w niedzielę zapraszamy mieszkańców na wielkie "Majówkowe Granie", odbywające się na przasnyskim rynku. W programie są zabawy dla dzieci (darmowa Strefa Kids, dmuchańce i festiwal baniek), biesiada przy suto zastawionych stołach, atrakcje sportowe, zawody dla małych i dużych, maraton fitness oraz wspaniałe koncerty muzyczne. Wszystkie  zebrane tego dnia środki zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Aleksa Malińskiego i Krystiana Rybackiego, zaś impreza obędzie się przy finansowym wsparciu Powiatu Przasnyskiego.

Festyn rozpocznie się na sportowo o godzinie 13:00, kiedy trenerki wprowadzą mieszkańców w świat fitnessu, a Klub Sportowy Przaśnik Przasnysz zaprosi chętnych na 2. charytatywny triathlon. W godzinach 15:00 - 17:00 scenę obejmą artyści współpracujący z Miejskim Domem Kultury w Przasnyszu. Wystąpią uczniowie, Karina Miś oraz Zespół Wokalny Seniorów. O godzinie 17:00 na swój występ zaprosi Przasnyska Orkiestra Dęta, która skocznymi nutami zachęci mieszkańców do udziału w licytacji, która rozpocznie się o godzinie 18.00.

Od godziny 19:00 na profesjonalnie przygotowanej scenie rozpoczną się koncerty. Wystąpią: zespół WooW, zespół MIDIX Radek Karczewski oraz zespół Martess.

Poza wydarzeniami muzycznymi, przygotowane będą stoiska gastronomiczne, na których będzie można skosztować i nabyć m.in.: produkty z grilla, pyszny bigos, pieczone ziemniaki, przaśny chleb i słodkie wypieki w postaci ciast i babeczek. Na dzieciaki czekać będzie wata cukrowa, popcorn, lemoniada, słodkie kolby kukurydzy, owoce i lody.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć szereg dodatkowych atrakcji, których nie sposób wymienić, a każdy uczestnik festiwalu otrzyma od organizatorów nagrodę za udział.  Imprezę dofinansował samorząd Powiatu Przasnyskiego oraz Gmina Przasnysz. Festiwal Baniek Mydlanych zostanie przeprowadzony w ramach zadań MKRPA w Przasnyszu.