BĘDZIE SZYBCIEJ I ŁATWIEJ – POWIAT POZYSKAŁ PONAD 3 MILIONY ZŁOTYCH NA INFORMATYZACJĘ STAROSTWA ORAZ JEDNOSTEK PODLEGŁYCH POWIATOWI

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu pozyskało ponad 3 miliony złotych na innowacyjny projekt p.n. „Wdrożenie e-usług publicznych oraz informatyzacja Starostwa Powiatowego w Przasnyszu”.

Wniosek, którego opracowanie koordynowała Katarzyna Filińska opiewa na kwotę 3 189 307,00 zł. 85 % środków powiat pozyskał ze środków Unii Europejskiej. Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia dostępności instytucji publicznych takich jak Starostwo Powiatowe, Powiatowy Zarząd Dróg oraz jednostek podległych powiatowi - dla obywateli, zarówno pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych, zwiększy przyjazność urzędu i wpłynie na efektywność wykorzystywania środków publicznych oraz przejrzystość procedur.

Już na początku swojego funkcjonowania Zintegrowany System Wspomagający Zarządzanie Powiatem obsłuży około 80 % spraw załatwianych w urzędzie, których w sposób tradycyjny zarejestrowano w 2007 roku ponad 13 tysięcy. Technologie informacyjne i komunikacyjne, jakie zostaną wdrożone w ramach projektu, pomogą zaspokoić rosnący popyt na e-usługi publiczne, usprawnią i przyspieszą obsługę petentów oraz jeszcze bardziej zwiększą efektywność pracy pracowników administracji.

System zapewni udostępnienie informacji i formularzy w formie elektronicznej, sprzyjającej przedsiębiorcom i osobom prywatnym. W ramach projektu zrealizowany będzie portal interaktywny umożliwiający obywatelom i instytucjom wnoszenie podań i wniosków do urzędu za pośrednictwem formularzy on-line, m.in.: wniosków o prawo jazdy, rejestrację pojazdu, pozwolenie na budowę, wypisy z rejestru gruntów, wnioskowanie o wydanie koncesji, uzyskanie pozwoleń środowiskowych, obsługę zamówień publicznych itp. Po złożeniu dokumentów tworzony system umożliwi podgląd stanu załatwiania sprawy i uzyskania urzędowego poświadczenia odbioru. Planowany okres realizacji projektu to 30 czerwiec 2010 roku.

Data: 2019-12-09
Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława