Bus 500+ zawitał do Przasnysza

Przedstawiciele wojewody  mazowieckiego odwiedzili w piątek 19 lipca przasnyski rynek. To kolejny tego dnia przystanek na trasie kampanii informacyjnej dotyczącej rządowego programie Rodzina 500 plus. Od 1 lipca program "Rodzina 500 plus" obejmie wszystkie dzieci do osiemnastego roku życia, również pierwsze i jedyne w rodzinie.

Bus 500+

Kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Robert Kochański osobiście informował zainteresowanych o sposobie składania wniosków oraz o zmianach, jakie objęły program. -Wnioski  można składać w dwóch formach: papierowej  dopiero od 1 sierpnia a od 1 lipca 2019 r. w wersji elektronicznej. Świadczenie zostanie przyznane z wyrównaniem od 1 lipca 2019 r. jeśli wniosek zostanie złożony w trzecim kwartale tego roku. Cieszę się, program mieszkańcy powiatu przasnyskiego interesują się programem i działaniami rządu

Stanowisko 500+ odwiedził sam Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, prywatnie ojciec czterech chłopców, który z zadowoleniem przyjął nowelizację ustawy.– Bardzo się cieszę, że program objął wszystkie dzieci. Niejednokrotnie kryterium dochodowe nie pozwalało na przyznanie świadczenia na pierwsze dziecko a przecież to są dodatkowe pieniądze, które rodzice przeznaczają na rozwój swoich dzieci. To dodatkowe zajęcia z nauki gry na instrumencie czy dodatkowe godziny języka obcego. To inwestycja w przyszłość swoich pociech.

Dotychczas świadczenie przyznawane było na drugie i kolejne dziecko a na pierwsze wypłacane było tylko po spełnieniu kryteriów dochodowych. Po rozszerzeniu programu 500 plus przysługuje już na wszystkie dzieci.  Z danych Centrum Informacyjnego Rządu wynika, że od momentu uruchomienia programu )1 kwietnia 2016 r.) wsparcie otrzymało ponad 3,6 miliona dzieci, czyli 52 procent wszystkich dzieci do 18. roku życia. Szacunkowa liczba objętych programem po pierwszym lipca to blisko  milionów najmłodszych obywateli.

Data: 2020-01-24
Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy