Opublikowane przez CERTYFIKAT DLA POWIATU PRZASNYSKIEGO ZA TWORZENIE WARUNKÓW DLA ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

20 czerwca 2008 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się w ramach Programu Promocji Rozwoju Przedsiębiorczości II Forum Gospodarcze „Mazowsze Perspektywy Rozwoju”.
W ubiegłym roku, podczas I Forum powiat przasnyski został nagrodzony Statuetką Lidera Promocji Rozwoju Przedsiębiorczości - głównym wyróżnieniem ustanowionym przez organizatorów PPRP w porozumieniu z Patronami i Partnerami Programu. Listę nagrodzonych ustala Kapituła Lidera Programu Promocji Rozwoju Przedsiębiorczości. Nagrodzone są osoby, firmy i instytucje publiczne przyczyniające się w sposób szczególny do rozwoju mazowieckiej przedsiębiorczości.

W tym roku statuetki otrzymali Pani Hanna Gronkiewicz–Waltz, Pan Prezydent Lech Wałęsa oraz Pan Piotr Walter, prezes TVN.
Powiat przasnyski ponownie został wyróżniony. Tym razem starosta przasnyski Pan Zenon Szczepankowski, wrócił z uroczystej Gali z Certyfikatem potwierdzającym otwarty i przyjazny stosunek do potencjalnych inwestorów, tworzenie warunków dla przedsiębiorców oraz wysoką jakość ich obsługi.

Jednym z Patronów Programu jest marszałek województwa mazowieckiego Pan Adam Struzik. Skierował On do uczestników Forum następujące słowa:
Współpraca przedsiębiorców i instytucji publicznych stanowi główny filar wielu inwestycji lokalnych i regionalnych oraz samego rozwoju regionalnego. Idea partnerstwa publiczno-prywatnego może być rozwiązaniem wielu problemów samorządu wynikających z ograniczonych możliwości finansowych. Partnerstwo publiczno-prywatne wspierane poprzez środki europejskie może być odpowiedzią na potrzeby większości gmin i miast Mazowsza. Niezwykle istotne jest, aby współpraca pomiędzy partnerami odbywała się możliwie często i efektywnie, z korzyścią dla regionalnych inicjatyw prorozwojowych. Województwo mazowieckie potrzebuje dialogu pomiędzy przedsiębiorcami i instytucjami publicznymi, który cechowałby się otwartością i który realizowany byłby w oparciu o wzajemne wsparcie i zrozumienie. W moim rozumieniu Program Promocji Rozwoju Przedsiębiorczości może być dobrą odpowiedzią na potrzeby Województwa w tym zakresie. Jestem przekonany, że Program jest ważnym forum wymiany myśli, doświadczeń i wzajemnych oczekiwań przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji publicznych, którzy na co dzień ze sobą współpracują. To przede wszystkim doskonała możliwość dla wypracowania modelu współpracy, który stanowiłby podstawę kreowania i wspierania idei przedsiębiorczości w społecznościach lokalnych. Forum może stać się także okazją do dyskusji na temat barier rozwoju przedsiębiorczości i możliwości ich zniesienia, zwłaszcza na terenach wiejskich. Upatruję w tym Programie szansy na promocję sektora agroturystyki i turystyki, które cechują się dużym potencjałem rozwoju i integrowania społeczności lokalnych wokół idei skutecznego eksponowania walorów regionu. Dlatego, z ogromną przyjemnością przyjąłem patronat nad niezwykle cennym dla rozwoju regionalnego Programem Promocji Rozwoju Przedsiębiorczości.