Dbamy o zdrowie naszych najmłodszych! Zakończył się I etap powiatowego programu prozdrowotnego dla dzieci z otyłością, a za chwilę rusza kolejny etap oraz dodatkowo wsparcie w zakresie przeciwdziałania chorobom kręgosłupa u dzieci.

Pod koniec czerwca 2019 r. zakończył się projekt pn. „Poprawa stanu zdrowia w zakresie otyłości wśród dzieci z klas I-VI z terenu powiatu przasnyskiego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 Liderem projektu był Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu, a Partnerem Fundacja ProEdoo. Niezbędny wkład finansowy do projektu zapewnił powiat przasnyski.

Poniżej prezentujemy film podsumowujący projekt wraz z zaproszeniem starosty przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego do udziału w kolejnym etapie projektu oraz do nowego projektu w zakresie przeciwdziałania chorobom kręgosłupa u dzieci. W najbliższym czasie przekażemy szczegółowe informacje.

Pod koniec czerwca 2019 r. zakończył się projekt pn. „Poprawa stanu zdrowia w zakresie otyłości wśród dzieci z klas I-VI z terenu powiatu przasnyskiego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 Liderem projektu był Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu, a niezbędny wkład finansowy do projektu zapewnił powiat przasnyski.

Celem projektu była poprawa stanu zdrowia dzieci w wieku 6-12 lat z otyłością poprzez objęcie ich działaniami edukacyjnymi (warsztaty żywieniowe i edukacyjne dla uczestników projektu; warsztaty dla uczestników i ich rodziców) oraz interwencją terapeutyczną (badania lekarskie, grupowe zajęcia z zakresu aktywności fizycznej, w tym basen, ćwiczenia ruchowe na sali).

Data: 2019-11-13
Imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy