Delegacja powiatu przasnyskiego na Dożynkach Województwa Mazowieckiego, Diecezji Płockiej i Powiatu Sierpeckiego

Zgodnie z wieloletnią już tradycją w dniu 16 września 2018 roku w Muzeum Wsi Mazowieckiej odbyły się Dożynki Województwa Mazowieckiego, Diecezji Płockiej i Powiatu Sierpeckiego.To największa tego typu impreza rolnicza na Mazowszu, która ma na celu pielęgnowanie rodzinnych tradycji, ale przede wszystkim jest podziękowaniem składanym dla rolników za tegoroczne plony.

Obchodom towarzyszyło wręczenie nagród w konkursach i plebiscytach rolniczych.

W Święcie Plonów uczestniczyli m.in. przedstawiciele samorządu powiatu przasnyskiego na czele z przewodniczącym delegacji Zenonem Szczepankowskim Starostą Przasnyskim oraz

starostami dożynkowymi powiatu Państwem  Bogusławą i Jackiem Zembrzuskimi pochodzącymi z gminy Krasne. Ponad to z terenu powiatu przasnyskiego swoją obecnością święto plonów uświetniła delegacja Dziekanatu Dzierzgowskiego parafia Duczymin miejscowość Zdziwój Nowy.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą przemarszem korowodu dożynkowego, podczas którego zaprezentowane zostały wieńce dożynkowe wykonane z tegorocznych plonów przez mazowieckie powiaty, miasta i gminy.

Wykonawcą wieńca dożynkowego powiatu przasnyskiego była pani Agnieszka Brańska
z Ostrzeniewa. Wieniec dożynkowy przedstawiał koronę – symbol boskiego panowania nad światem. Wykonany został z różnych kłosów zbóż oraz kwiatów. Na szczycie wieńca widniało godło Polski upamiętniające 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę przypadające w tym roku.

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu

Data: 2020-02-17