DNI CHORZEL – DWUDNIOWA IMPREZA PLENEROWA Z GWIAZDAMI

Opublikowane przez DNI CHORZEL – DWUDNIOWA IMPREZA PLENEROWA Z GWIAZDAMI

Podczas tegorocznych Dni Chorzel, które odbyły się w dniach 9-10 sierpnia zagrało wszystko jak w szwajcarskim zegarku. Dopisała piękna słoneczna pogoda, publiczność oraz atrakcyjny program. Przez dwa dni na miejskim stadionie rozbrzmiewała muzyka, taniec i śpiew.

Pierwszego dnia w godzinach popołudniowych na boisku "Orlika" rozgrywano finał Chorzelskiej Ligi Piłkarskiej, a aktor Krystian Makston zaprezentował program dla dzieci pt. "Dla każdego coś miłego". Następnie Pani Beata Szczepankowska - Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele wręczyła podziękowania twórcom regionalnej i ludowej kultury oraz przeprowadzono konkurs o odnawialnych źródłach energii. Wieczór pierwszego dnia chorzelskiej imprezy plenerowej upłynął przy dźwiękach muzyki.

Najpierw zagrał zespół "Demobil Blues" z Ciechanowa, a następnie gwiazda pierwszego dnia, zespół "Pectus". Licznie zgromadzeni mieszkańcy z niecierpliwością czekali na ich występ. Już po pierwszych dźwiękach płynących ze sceny kilkutysięczna widownia oszalała z radości.

Utwory braci Szczepaników takie jak "Barcelona" , "Jeden moment" czy "Wszystko co chciałbym ci dać " na pewno na długo zostaną w pamięci mieszkańców naszego miasta i gminy.

Drugi dzień imprezy zapowiadał się równie atrakcyjnie i tak było. Najpierw zaprezentowali się laureaci Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca "ISLAND OF TALENT" w Chorwacji. Wystąpili m.in. Klaudia Czaplicka i Aleksandra Czarzasta laureaci I miejsc oraz Młodzieżowy Ludowy Zespół Folklorystyczny "Kalina "- zdobywcy Grand Prix, tego festiwalu. Następnie Pani Burmistrz i Starosta Przasnyski- Zenon Szczepankowski wręczyli nagrody i puchary zwycięstwom spławikowych zawodów wędkarskich oraz drużynom biorącym udział w Chorzelskiej Lidze Piłkarskiej.

Po wręczeniu nagród i pucharów wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta oraz Chorzelska Kapela Biesiadna. Zarówno orkiestra jak i kapela rozgrzała miejscową publiczność ale wielkie show rozpoczęło się o godz. 20.30 kiedy na scenie pojawił się zespół Lady Pank. Wypełniony publicznością po brzegi miejski stadion razem z Januszem Panasewiczem śpiewał wiecznie żywe i niepowtarzalne utwory takie jak "U Maksyma w Gdyni, Zostawcie Tytanica, Marchewkowe pole", zamki na piasku czy "Wszystko się może zdarzyć".

Pikanterii całego koncertu dodawały solówki grane na gitarze przez Janusza Borysewicza.

Po koncercie grupy Lady Pank pani Burmistrz podziękowała mieszkańcom za dwa dni wspólnej zabawy i zaprosiła na pokaz fajerwerków.

Oprócz wydarzeń które działy się na scenie podczas tegorocznych Dni Chorzel odbyło się szereg imprez towarzyszących. Między innymi Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy oraz o Puchar Starosty Przasnyskiego, lot balonem, Dni Energii, kiermasz książek wydawnictwa "Edyp", wystawy twórczości ludowej i wystawa fotografii "Cyfrowego Archiwum Społecznościowego" oraz wesołe miasteczko.

Dni Chorzel odbyły się w ramach projektu Powiat Przasnyskie Stolica Kultury Mazowsza 2014.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom bez których impreza ta nie miałaby takiego wymiaru.

Dni Chorzel sponsorowali:
Samorząd Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatowe w Przsnyszu, Studio Grupa, Elchamet, Rodana Robert Dańkowski i Dariusz Krysik, Famili Land, Bank Spółdzielczy, Spółdzielnia Mleczarska Mazowsze w Chorzelach, Beata i Wojciech Kobylińscy, Indywidualna Praktyka Lekarska  Maciej Żechowicz, Hurtownia Wielobranżowa TAHE Henryk Tański, Usługi Transportowe Marek Lidzki, ADEX, Adela Kołodziejczyk, Jacek Maksiński - Firma Usługowo Transportowa

Patronat medialny sprawował: Kurier Przasnyski i Gospodarz.

Podziękowania za tworzenie kultury ludowej i regionalnej otrzymali:
BAGIŃSKA MARIANNA, BOGDAŃSKA GRAŻYNA, GRZYB ANNA, KULASIK JADWIGA, KOSTRZEWA RENATA, KRAJEWSKA URSZULA, LICHTENSTEJN WERONIKA, PANUŚ ZOFIA, PARCIAK HALINA, PĘKALA BARBARA, PYŚK AGNIESZKA, PURZYCKA HELENA, ROSIŃSKA MARIANNA, KOSSAKOWSKA MARIANNA, PAC KAZIMIERA, TAŃSKA MARIANNA, JADWIGA KOŁACZKOWKSA, JANUSZ NIDZGORSKI, EWA WIERZBICKA, ZBIGNIEW BOROWSKI, SYLWESTER STOLARCZYK, BOŻENA WDOWIŃSKA

Zobacz fotorelację z imprezy:

Janusz Nidzgorski

Data: 2020-08-10