Dokumentacja przetargowa przygotowana, starosta omawiał z mieszkańcami przebudowę drogi Chorzele – Myszyniec

To już pewne: droga wojewódzka 614 od Chorzel w kierunku Myszyńca może być zmodernizowana do końca 2023 roku. 4 czerwca 2020 roku Starostwo w Przasnyszu ogłosiło przetarg w sprawie wyłonienia wykonawcy prac projektowych oraz budowlanych związanych z przebudową ważnej drogi w powiecie przasnyskim. Starostwo zapowiada, że w najbliższych tygodniach ruszy też przetarg na budowę drogi 544 z Mławy przez Przasnysz do Ostrołęki.

8 czerwca 2020 roku w budynku remizy OSP w Zarębach odbyło się spotkanie, na które Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski zaprosił mieszkańców okolicznych miejscowości, dla których droga 614 stanowi główny dojazd do większych miast i z której codziennie korzystają.

W pierwszej części spotkania starosta omówił ogólne założenia przebudowy drogi na dwóch odcinkach o łącznej długości 17,5 km: pierwszy odcinek od ul. Zarębskiej w Chorzelach do miejscowości Zaręby, kolejny od Zarąb przez Krukowo do granic powiatu.

Następnie wraz z pracownikami Powiatowego Zarządu Dróg w Przasnyszu omówiono szczegółowo plany projektowe związane z każdym odcinkiem drogi, przeglądając z mieszkańcami mapy projektowe. W trakcie analizowania wstępnie przygotowanych projektów, mieszkańcy zgłaszali na bieżąco swoje uwagi, potrzeby i propozycje zmian, a pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg gromadzili informacje, m.in. o istniejących zjazdach, które nie są zewidencjonowane, działkach do wykupienia oraz ułatwieniach, które mieszkańcy chętnie uwzględnili by przy okazji przebudowy drogi.

Spotkanie okazało się bardzo owocne pomimo początkowo zgłaszanych uwag i obaw co do szczegółów inwestycji. Jest zatem szansa, że termin realizacji zostanie zachowany, a środki unijne przyznane na realizację zadania zostaną wykorzystane.

Umowę na realizację inwestycji również ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego (17,8 mln zł) Starosta Krzysztof Bieńkowski wraz z Wicestarostą Waldemarem Trochimiukiem podpisali z Marszałkiem Adamem Struzikiem 12 marca 2019 roku.

Data: 2020-08-04
Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego