DOŁĄCZ DO KURPIOWSKIEGO PARKU KULTUROWEGO

Opublikowane przez DOŁĄCZ DO KURPIOWSKIEGO PARKU KULTUROWEGO

W ramach projektu przygotowujemy innowacyjne działania - katalog twórczości ludowej, przewodnik po Kurpiowskim Parku Kulturowym, aplikację mobilną na smartfony i tablety oraz platformę internetową KPK. Zapraszamy do udziału w nich. Przypominamy, że to wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki i Rekreacji w Ostrołęce, Lokalnej Organizacji Turystycznej Północnego Mazowsza w Przasnyszu oraz Powiatu Ostrołęckiego i Kurpiowskiej Organizacji Turystycznej w Ostrołęce.

Do twórców / artystów / rzemieślników ludowych oraz właścicieli gospodarstw agro- i ekoturystycznych, a także innych kwaterodawców rozesłaliśmy formularze. Taki formularz można pobrać TUTAJ. Wystarczy go wypełnić i odesłać do biura projektu na adres: Kurpiowski Park Kulturowy, ul. Bogusławskiego 18, 07-410 Ostrołęka.

Dane zostaną wykorzystane do przygotowania:

• katalogu twórców/artystów/rzemieślników ludowych. Zaprezentujemy wizytówki opatrzone zdjęciami oraz krótką notatką prezentującą twórców/artystów i rzemieślników ludowych oraz opis ich oferty;

• przewodnika po Kurpiowskim Parku Kulturowym. Znajdzie się w nim wszystko, co Kurpiowszczyzna ma najpiękniejszego i najciekawszego do zaprezentowania. Znajdą się w nim miejsca warte odwiedzenia (zabytki, muzea, rezerwaty), miejsca noclegowe (gospodarstwa agroturystyczne, hotele, pensjonaty), karczmy i restauracje z jadłem kurpiowskim;

• aplikacji mobilnej na wszystkie dostępne na rynku smartfony i tablety. Każdy, kto będzie chciał odwiedzić Kurpie, będzie mógł ją pobrać zainstalować w swoim telefonie. Aplikacja wspomagana będzie systemem lokalizacyjnym;

• serwisu internetowego www.kurpiowskipark.pl. Docelowo ma to być duża platforma, w której każdy z uczestników – o ile będzie chciał – otrzyma własny profil. Ma to być internetowa wizytówka twórców/artystów/rzemieślników ludowych oraz kwaterodawców i innych osób lub instytucji działających na szerokorozumianym rynku turystyki i kultury kurpiowskiej. To jak taka wizytówka będzie wyglądała, zależeć będzie wyłącznie od jej właściciela. Twórcy, artyści i rzemieślnicy będą mogli w nim umieszczać wpisy o nowych produktach, miejscach, gdzie będzie można ich spotkać, o zdobytych nagrodach lub wyróżnieniach, a nawet promocjach.

WAŻNA INFORMACJA: obecność w serwisie internetowym wiąże się z OBOWIĄZKOWYM udziałem w warsztatach promocyjnych, podczas których zostaną Państwo przygotowani do obsługi swoich profili. Warunkiem udziału w którejś z propozycji jest odesłanie wypełnionego kwestionariusza, który znajduje się na odwrocie, w nieprzekraczalnym terminie do 15 lipca 2013 r.

Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki i Rekreacji