Dom Pomocy Społecznej przy ul. Ruda wzmacnia ochronę przed Covid-19

Nowe środki ochrony przeciw Covid-19 trafiły do Domu Pomocy Społecznej dla dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie w Przasnyszu. Odpowiedzialne działania zwiększają bezpieczeństwo i poczucie komfortu psychicznego u podopiecznych i ich rodzin. Zaangażowanie i wysiłek w tworzenie zabezpieczeń dla zdrowia i życia podopiecznych oraz pracowników Domu Pomocy są teraz szczególnie potrzebne. Starosta Krzysztof Bieńkowski wraz dyrektorem DPS Dariuszem Chaborskim sprawdzali osobiście zakupione środki ochrony.

Starosta Bieńkowski przekazuje dyrektorowi DPS środki ochrony osobistej

W ramach projektu „Wsparcie dla Mazowsza” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego zakupiono wyposażenie za 27 902,40 zł brutto oraz środki ochrony indywidualnej za 124 165,74 zł.
Wyposażenie:
- termometry bezdotykowe zewnętrzne - 1 szt.
- termometry bezdotykowe wewnętrzne - 3 szt.
- dozownik stojący do dezynfekcji rąk zewnętrzny - 1 szt.
- automatyczne dozowniki do rąk wewnętrzne - 5 szt.
- zamgławiacze - 2 szt.
- lampy bakteriobójcze - 5 szt.
- urządzenia do oczyszczania powietrza - Sharp KC-A50 EW- 3 szt.
Środki ochrony indywidualnej:
- kombinezony ochronne wielorazowego użytku - 200 szt.
- maseczki ochronne FFP2, FFP3 - 1000 szt.
- rękawiczki nitrylowe - 500 op.
- rękawiczki gumowe ochronne - 300 par
- płyn do dezynfekcji rąk - 100 op.
- płyn do dezynfekcji powierzchni - 150 op.

Przypomnijmy, że w październiku bieżącego roku w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ruda w Przasnyszu stanęło również urządzenie do dezynfekcji. Komora jest wyposażona w system mierzący temperaturę ciała oraz przypominający o potrzebie założenia maseczki (kiedy rozpozna że nie zakrywamy nosa i ust). Najistotniejsza funkcja polega na zamgławieniu użytkownika odpowiednim środkiem. Służy to poprawie bezpieczeństwa poprzez dezynfekcję wierzchniej odzieży oraz części nie zakrytych. Przez komorę przechodzi każdy, kto chce dostać się na teren Domu Pomocy Społecznej. Dotyczy to zarówno pieszych, jak i kierowców.