DOŻYNKI MIEJSKO – GMINNO – POWIATOWE 2010: RELACJA

Opublikowane przez DOŻYNKI MIEJSKO – GMINNO – POWIATOWE 2010:  RELACJA

DOŻYNKI MIEJSKO – GMINNO – POWIATOWE 2010
Tegoroczna edycja Święta Plonów odbyła się w dniu 5 września 2010 r. na terenie powstającej Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w m. Sierakowo gm. Przasnysz. Gospodarzami Dożynek byli Wójt Gminy Przasnysz Pani Grażyna Wróblewska, Starosta Przasnyski Pan Zenon Szczepankowski oraz Burmistrz Miasta Przasnysz Pan Waldemar Trochimiuk. Rolę Starostów Dożynek pełnili: Pani Małgorzata Jasińska i Pan Jarosław Krzykowski.

Imprezę zainaugurował przemarsz korowodu dożynkowego oraz msza dziękczynna z błogosławieństwem wieńców żniwnych koncelebrowana przez księdza Franciszka Różańskiego - Proboszcza Parafii pw. Św. Wojciecha i Przeor o. Mariusza Wojciechowskigo - Proboszcza Parafii pw. Św. St. Kostki oraz księża z Parafii pw. Chrystusa Zbawiciela. Po Mszy Św. zarówno gospodarze jak i zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia do uczestników dożynek. Następnie Starosta Przasnyski - Zenon Szczepankowski - wręczył puchary i dyplomy najlepszym rolnikom powiatu przasnyskiego w 2010 roku. Wręczono także nagrody najlepszym maturzystom powiatu przasnyskiego i animatorom kultury.

Lista nagrodzonych rolników:
Miasto Przasnysz: Joanna i Piotr Kowalscy; Joanna i Wiesław Dylewscy.
Gmina Przasnysz: Henryka i Ryszard Rostkowscy; Marek Wiesław Kierzkowski.
Gmina Krasne: Wiesława i Józef Żmijewscy; Teresa i Zbigniew Ruszczyńscy.
Gmina i Miasto Chorzele: Marzena i Sławomir Dzierzęccy; Edyta i Robert Niscy.
Gmina Jednorożec: Barbara i Janusz Prusik; Renata i Leszek Duda.
Gmina Krzynowłoga Mała: Marzena i Sławomir Wiesław Czapliccy; Iwona i Dariusz Wojciechowscy.
Gmina Czernice Borowe: Maria i Sławomir Kamińscy; Karolina i Adam Pawelczyk.

Lista nagrodzonych maturzystów:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach: Ewelina Kwiatkowska i Katarzyna Kajzer.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu: Krzysztof Zamielski, Justyna Szafrańska, Justyna Szczucka, Dariusz Piotrak, Karolina Rykowska, Paulina Górska.
Liceum Ogólnokształcące w Jednorożcu: Marta Maligranda.
Zespół Szkół Licealnych w Przasnyszu: Katarzyna Misiak, Artur Andrejczyk, Aleksandra Grałek, Julia Smolińska.
Animatorzy kultury: Andrzej Staszewski, Janusz Nidzgorski, Kamil Berk, Przasnyska Kapela Podwórkowa, Kazimierz Wenda.

W trakcie trwania dożynek rozstrzygnięto szereg konkursów, których wyniki przedstawiamy poniżej:

Najpiękniejszy wieniec dożynkowy:
I – sołectwo Cierpigórz.
II – Powiat Przasnyski.
III – Miasto Przasnysz.
Wyróżnienie: Gmina Jednorożec, Gmina Czernice Borowe, Miasto i Gmina Chorzele.

Najpiękniejsza wieś:
I – Leszno.
II – Wielodróż.
III – Bartniki i Golany.

Najładniejszy ogródek:
I – Pani Grażyna Chylińska z Golan.
II – Pani Krystyna Jaroszewska z Leszna.
III – Krystyna Rosiak z Leszna.

Najlepszy Sołtys Powiatu - Pan Marian Balcerzak z Pawłówka.

Kolejnym punktem tegorocznych dożynek była prezentacja programów artystycznych przygotowanych przez poszczególne gminy. Przebiegające w atmosferze radosnego festynu święto, zakończyły występy zespołów: Flamenco „Amigos del ritmo”, Blue Sounds i Talizman.

Poniżej fotorelacja z imprezy: