Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce. X

herb Powiatu Przasnyskiego
nagłówek graficzny strony Internetowej
06-300 Przasnysz, ul. Św. St. Kostki 5, tel./fax 29 752 22 70, pon.,śr.,czw.,pt. godz.: 8:00-16:00, wt.: 7:00-16:00 starostwo@powiat-przasnysz.pl

DOŻYNKI POWIATOWO – GMINNO – MIEJSKIE 2012 – RELACJA

Opublikowane przez DOŻYNKI POWIATOWO – GMINNO – MIEJSKIE 2012 – RELACJA

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTA PLONÓW
połączona  z otwarciem

PRZASNYSKIEJ STREFY GOSPODARCZEJ
oraz
OBCHODAMI X-LECIA AEROKLUBU PÓŁNOCNEGO MAZOWSZA,

1-2 września 2012 r. w m. Sierakowo, gm. Przasnysz

- relacja i fotorelacja -


1 wrzesień – sobota


Zgodnie z wieloletnią już tradycją, w dniach 1-2 września 2012r. w miejscowości Sierakowo, na terenie Aeroklubu Północnego Mazowsza odbyło się kolejne Przasnyskie Powiatowo-Gminno-Miejskie Święto Plonów połączone w tym roku z otwarciem Przasnyskiej Strefy Gospodarczej i obchodami X-lecia Aeroklubu Północnego Mazowsza. Gospodarzami Dożynek byli Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski, Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska, Burmistrz Miasta Przasnysz Waldemar Trochimiuk, a w drugim dniu również Prezes Aeroklubu Północnego Mazowsza Dariusz Barłożek.


Impreza miała niespotykany dotąd, jak na warunki lokalne charakter  z bardzo bogatym, różnorodnym programem i gościło na niej kilkanaście tysięcy osób, mieszkańców Powiatu Przasnyskiego. W pierwszym dniu imprezy uroczystości rozpoczęły  się o godzinie 11.00 od poświęcenia i oficjalnego otwarcia Przasnyskiej Strefy Gospodarczej. Po nim odbyły się uroczystości dożynkowe, a następnie program artystyczny. O godzinie 12.00 Mszę Świętą celebrował  Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski. Oprawę muzyczną Mszy Świętej zapewniła Orkiestra OSP z Przasnysza. W dalszej części dnia zaprezentowała się Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Bogatego, grupy taneczne działające w Klubie Garnizonowym Jednostki Wojskowej w Przasnyszu, soliści z Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu: Alicja Ochenkowska, Ilona Kossakowska, Hubert Koczkodan, Aleksandra Czarzasta, Paulina Szcześniak, Małgorzata Łada, a także pokaz tańca CWALK - Wojciech Olkowski. Później wystąpiła Anna Sekuna,  a gwiazdą wieczoru około godziny 18.00  był zespół SKANER. Potem wszyscy bawili się na dyskotece z jednym z najbardziej znanych  w regionie DJ-ów– DJ Lewym.


2 września upłynął pod znakiem wspólnych obchodów otwarcia Przasnyskiej Strefy Gospodarczej oraz obchodów X – lecia APM, wielotysięczna publiczność podziwiała unikalne pokazy lotnicze zespołu Biało – Czerwone Iskry, rekonstrukcję bitwy powietrznej i inne atrakcje lotnicze. Jednocześnie na scenie zaprezentowały się: Gmina Krzynowłoga Mała, Zespół Ludowy KRASNE, Zespół KGW KURPIE z Jednorożca, Kapela Biesiadna z Chorzel, Przasnyska Kapela Podwórkowa oraz zespół ABY POGRAĆ. Na zakończenie, o godzinie 20.00 koncert dała gwiazda wieczoru – zespół WILKI.


Oczywiście w programie znalazło się  ponadto wiele atrakcji skierowanych do szerokiego grona odbiorców: parada motocyklowa, najprawdopodobniej największe w Polsce wesołe miasteczko, pokazy latających modeli samolotów, skoki spadochronowe, prezentacja sprzętu latającego Aeroklubu Północnego Mazowsza, przelot akrobacyjny samolotu ZLIN 52GF, gastronomia.


Uroczyste poświęcenie i otwarcie Przasnyskiej Strefy Gospodarczej


Punktualnie o godzinie 11.00 na terenie obwodnicy Przasnyskiej Strefy Gospodarczej zebrali się zaproszeni goście, księża na czele z Jego Ekscelencją Biskupem Romanem Adamem Marcinkowskim, parlamentarzyści, władze samorządowe, wykonawcy projektu, osoby nadzorujące jego realizację i dokonano uroczystego przecięcia wstęgi, w którym wzięli m.in.: Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, Wiesław Rabouszuk – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Jacek Sasin  - Poseł  na Sejm RP, Julia Pitera – Poseł na Sejm RP, Mirosław Koźlakiewicz – Poseł na Sejm RP, Robert Kołakowski – Poseł na Sejm RP, Jan Maria Jackowski – Senator RP, Wiesława Krawczyk – Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Zenon Szczepankowski – Starosta Przasnyski, Marek Walędziak – Przewodniczący Rady Powiatu Przasnyskiego, Tomasz Osowski – Wicestarosta Powiatu Przasnyskiego, Grażyna Wróblewska – Wójt Gminy Przasnysz, Waldemar Trochimiuk - Burmistrz Miasta Przasnysz, Kazimierz Pióro – dyrektor Powiatowego zarządu Dróg, przedstawiciele Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, przedstawiciele Zarządu Ostrada Sp. z o.o. (wykonawcy projektu), firmy Safage Odział w Polsce – (przedstawiciela nadzoru inwestorskiego), Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Tarnobrzegu, a Jego Ekselencja Ksiądz Biskup Roman Adama Marcinkowski w asyście pozostałych kapłanów dokonał poświęcenia strefy, które miało charakter objazdowy, wokół całego terenu Strefy. Goście zasiedli w użyczonych dzięki uprzejmości Pana Andrzeja Szwejkowskiego – Prezesa Polskiego Banku Spółdzielczego  w Ciechanowie – odkrytych, zabytkowych, stylowo odrestaurowanych samochodach i wykonali rekonesans wokół Przasnyskiej Strefy Gospodarczej prowadzeni przez paradę motocykli.


 W trakcie otwarcia wszyscy zebrani mogli zapoznać się z informacjami dotyczącymi projektu Przasnyskiej Strefy Gospodarczej:


Powiat Przasnyski zrealizował projekt pn.  „POPRAWA INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ TERENÓW INWESTYCYJNYCH W PRZASNYSKIEJ STREFIE GOSPODARCZEJ” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.


Całkowita wartość Projektu – 34.039.391,41 PLN
Wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  – 28.731.409,20 PLN / 85%
Wkład budżetu Powiatu przasnyskiego – 4.307.982,21 PLN
Wkład budżetu samorządu województwa mazowieckiego – 1 mln. zł


Projekt polegał na kompleksowym uzbrojeniu terenów Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w infrastrukturę komunalną, drogową, energetyczną i teleinformatyczną, w tym w szczególności na:
- budowie drogi wewnętrznej i dojazdowej wraz z infrastrukturą uzupełniającą: chodnikami, ścieżką rowerową i zatokami autobusowymi,
- budowie sieci wodociągowej,
- budowie zewnętrznej sieci kanalizacji sanitarnej,
- budowie sieci kanalizacji deszczowej,
- zasileniu w energię terenu strefy gospodarczej,
- wykonaniu światłowodu wraz z infrastrukturą towarzyszącą.


Powiat Przasnyski, jako pierwszy Powiat w Polsce zrealizował tak duży projekt adaptacji wykupionych od Skarbu Państwa gruntów i ich kompleksowym uzbrojeniu oraz zarządzaniu nimi w oparciu o zewnętrzne środki finansowe. W wyniku realizacji projektu na powierzchni 306 ha powstało 189 kompleksowo uzbrojonych działek inwestycyjnych w 3 obszarach:
- Przasnyskiej Strefie Gospodarczej – 105 działek – łącznie ok. 112 ha
- Przasnyskiej Podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – 80 działek – łącznie ok. 48 ha
- Na terenach przemysłowych z funkcja lotniczą – 4 działki  - łącznie ok. 107 ha


W wyniku realizacji projektu cechującego się coraz większym znaczeniem gospodarczym jest sprzedaż na chwilę obecną 37 działek inwestycyjnych i ściągnięcie inwestorów wewnętrznych i zewnętrznych na teren powiatu (obecnie lokalizuje się już 20 firm z różnych branż, m. in budowana jest największa w Polsce i najnowocześniejsza w Europie  fabryka peletu, nowopowstała wytwórnia betonu i kruszywa, jak również już zlokalizowało się tu szereg innych firm, transportowych, handlowych, produkcyjnych)Uroczystości dożynkowe


Starostami Dożynkowymi z ramienia Powiatu Przasnyskiego byli w tym roku Państwo Wiesława i Józef Żmijewscy mieszkający w Niesiobędach, gmina Krasne. Starostami Dożynkowymi  Gminy Przasnysz byli Państwo Teresa i Hubert Niesiobędzcy zamieszkali w miejscowości Kijewice, natomiast Starostami Dożynkowymi Miasta Przasnysz Państwo Iwona i Marek Obojscy.


Uroczystość zainaugurował przemarsz korowodu dożynkowego prowadzonego przez Orkiestrę OSP z Przasnysza oraz  Msza Święta Dziękczynna z błogosławieństwem wieńców żniwnych, celebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Romana Adama Marcinkowskiego.


Na  czele korowodu dożynkowego stanął wieniec Powiatu Przasnyskiego, a uczestniczyły
w nim delegacje wieńcowe Miasta Przasnysz, Miasta i Gminy Chorzele, Gminy Krzynowłoga Mała, Gminy Jednorożec, Gminy Czernice Borowe, Gminy Krasne oraz Sołectwa  Bartniki, Sołectwa Dobrzankowo, Sołectwa  Karwacz, Sołectwa Zawadki,  Sołectwa Leszno, Sołectwa Dębiny, Sołectwa Obrąb, Sołectwa Bogate, Sołectwa  Szla i Sołectwa Wielodróż.


Podczas Mszy Świętej Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Roman Adam Marcinkowski poświęcił wieńce oraz uroczyście przekazane przez starostów dożynkowych, będące symbolem tegorocznych plonów bochny chleba gospodarzom Dożynek, a wójtowie i burmistrzowie miast i gmin powiatu przasnyskiego odczytali Modlitwę Wiernych. Starosta Zenon Szczepankowski podziękował Jego Ekscelencji Biskupowi za poświęcenie Strefy, odprawioną Mszę  Świętą i duchowe wsparcie, a gospodarze Dożynek wraz z Marszałkiem Adamem Struzikiem i Jego Ekscelencją Biskupem przekazali pamiątkowe chleby rolnikom seniorom, będące wyrazem wdzięczności i wielkiego honoru za całokształt życiowych dokonań. Następnie szefowie samorządów powiatowego, gminnego i miejskiego oraz starostowie dożynkowi Powiatu, Gminy i Miasta podzielili się symbolicznymi bochnami chleba z zebranymi na uroczystości.


ROLNICY SENIORZY


Rolnicy seniorzy:


Z terenu Gminy Przasnysz zaproponowano:


Aleksandrę i Stanisława Adamiaków - zam. Zawadki; Danutę i Czesława Steczka - zam. Nowa Krępa; Mirosławę i Ireneusza Grzeszkowiak - zam. Dobrzankowo; Jadwigę i Franciszka Domańskich - zam. Góry Karwackie; Janinę i Mariana Pydyńskich - zam. Góry Karwackie; Bronisławę i Stanisława Pawłowskich - zam. Karwacz ; Reginę i Witolda Zabielskich - zam. Emowo;; Lucynę i Stanisława Grabowskich - zam. Osówiec Kmiecy; Zofię i Stanisława Głodkowskich -zam. Gostkowo; Irenę i Józefa Nalewańskich - zam. Karwacz; Reginę i Tadeusza Motackich - zam. Gostkowo; Urszulę i Romualda Roman - zam. Fijałkowo; Eugenię i Mariana Sobierajskich - zam. Bartniki; Mariannę i Mieczysława Szamborskich - zam. Dobrzankowo; Bogumiłę i Szczepana Królikowskich - zam. Dobrzankowo, Jadwigę i Wiesława Wdowińskich - zam. Wyrąb Karwacki; Jadwigę i Wincentego Tycińskich - zam. Gostkowo; Elżbietę i Kazimierza Nałęcz - zam. Wielodróż; Zofię i Jana Gdala - zam. Sierakowo, Irenę i Stanisława Bojarskich - zam. Bogate;


oraz z Miasta Przasnysz


Zofię i Lecha Wróblewskich, Elżbietę i Stefana Myślińskich; Krystynę i Czesława Kołakowskich; Alinę i Jerzego Kunkowskich.


Po Mszy Świętej Gospodarze Dożynek powitali wszystkich zebranych, a przemówieniem Starosty Przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego rozpoczęła się oficjalna część uroczystości poprzedzona odśpiewanym przy akompaniamencie Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej Hymnem Narodowym w rocznicę wybuchu II wojny  światowej.


 PRZEMÓWIENIE STAROSTY PRZASNYSKIEGO
ZENONA SZCZEPANKOWSKIEGO


Panie Premierze, Szanowni Parlamentarzyści, Ekscelencjo ks. Biskupie, Panie Marszałku, Panie Wojewodo, Czcigodni Księża, Koledzy Samorządowcy, Radni wszystkich szczebli, Drodzy Rolnicy, Szanowni Państwo.


Z datą 1 września kojarzą nam się traumatyczne przeżycia związane z wybuchem II wojny światowej i bohaterską obroną niepodległości Polski.


1 września każdego roku młode pokolenie Polaków, jakby na przekór tym wszystkim niszczycielskim siłom, które próbowały podeptać nasz kraj, podąża do szkół, aby budować fundamenty dobrej przyszłości Ojczyzny.


My również, pod przewodnictwem najwyższych władz państwowych, samorządowych i kościelnych, przy współuczestnictwie mieszkańców całego powiatu przasnyskiego, a także przybyłych gości, chcemy tą  podwójną uroczystością wspólnych powiatowo-gminno-miejskich dożynek oraz oddania do użytku Przasnyskiej Strefy Gospodarczej głosić „Jeszcze Polska nie zginęła…”.


Powstańmy wszyscy i zaśpiewajmy w rytm orkiestry strażackiej OSP z Przasnysza nasz dumny Hymn Narodowy.


Szanowni Państwo.


Wspólnym uczestnictwem w dzisiejszej mszy świętej chcemy podziękować Bogu za dobroć jaką odbieramy na co dzień: rolnicy za opiekę nad gospodarstwami, w podziękowaniu za dobre plony, uczniowie i nauczyciele za udany rok szkolny, my wszyscy za pomoc w realizacji naszych zadań, za bezpieczeństwo i wolność naszych rodzin i bliskich. Bo, jak cytował Ksiądz Biskup podczas otwarcia Przasnyskiej Strefy Gospodarczej: „na nic się nie zda wstawanie o północy, jeśli nie będzie bożej pomocy”.


Rolnicy powiatu przasnyskiego cieszą się dobrymi plonami. Ale też wszyscy, którzy swoją pracą służą mieszkańcom polskich wsi i miast mają powód do zadowolenia. Jego ekscelencja ks. biskup Roman Marcinkowski przed godziną poświęcił oddanie do użytku 309 hektarowy obszar Przasnyskiej Strefy Gospodarczej. To duży teren w pełni przygotowany do lokalizacji różnych firm. Dla łatwiejszego wyobrażenia można za punkt odniesienia drugiego końca przyjąć w przybliżeniu wyrosłą hen pod Sierakowem nowoczesną wytwórnię betonu. A powiem jeszcze lepszą informację: wszystkie grunty na tym kierunku zostały już wykupione przez przedsiębiorców, którzy albo już zaczęli budować swoje firmy, albo w starostwie wyrabiają pozwolenia na budowę.


18 z tych firm – pionierów – które pierwsze zdecydowały się na inwestycje w PSG przedstawimy w trakcie naszych dwudniowych uroczystości. Wszystkie tkwią korzeniami na Mazowszu, większość z nich tutaj w Przasnyszu tworzy swoje centra logistyczne. Miejsca pracy, które tutaj powstaną są szczególnie cenne, gdyż tworzą się w powiecie, który nie posiada tzw. renty położenia jaką mają powiaty w sąsiedztwie dużych miast, czy korytarzy transportowych.


Większość rolników powiatu przasnyskiego i powiatów ościennych już zarabia na istnieniu tej strefy. Chociażby wszyscy ci, którzy zawarli umowy na sprzedaż słomy dla budującej się tuż za nami, w szybkim tempie, najnowocześniejszej w Europie fabryce peletu. Mieszkańcom naszego powiatu, ale i powiatów ościennych, dzisiaj możemy powiedzieć, że tu będzie powstawać wiele miejsc pracy.


Długo musiałbym wymieniać osoby i instytucje, które przyczyniły się do powstania tej strefy aktywności gospodarczej. Byliby tu współgospodarze dzisiejszej uroczystości gmina i miasto Przasnysz i wszystkie osoby witane  przed chwilą indywidualnie i grupowo. Ale pozwólcie Państwo, że szczególnie podziękuję  panu premierowi Waldemarowi Pawlakowi, który otoczył strefę swoim patronatem, za poświęconą naszym terenom uwagę. Polecamy się w dalszym poszukiwaniu inwestorów.


Ogromne podziękowania kieruję do pana marszałka Adama Struzika i całego zarządu województwa mazowieckiego za finansowe i logistyczne wsparcie tej inwestycji, bez którego nie moglibyśmy sobie na nią pozwolić, ale także za zaufanie, o które zwłaszcza na początkowym etapie nie było łatwo.


Słowa szacunku i podziękowania pragnę skierować także  do pana posła Jacka Sasina byłego wojewody mazowieckiego, który wykazał się odwagą i nowoczesnym myśleniem podejmując decyzję w sprawie zakupu tych gruntów przez powiat przasnyski.


Dziękuję pracownikom administracji powiatowej za ciężką pracę, dzięki której nasz powiat osiąga najlepsze wyniki per capita w Polsce, w pozyskiwaniu zewnętrznych środków finansowych. W zaplanowanym momencie dzisiejszej uroczystości przedstawię Państwu ich nazwiska.


Chcemy podkreślić, że dzieląc się dzisiaj, i na co dzień, chlebem, dzielimy się też wysiłkiem, trudem jego wytworzenia, dbałością o bezpieczny dostęp do wszystkich dóbr, dbałością o całą przyrodę, harmonię ekologiczną i pokój należny zwłaszcza młodym, którzy mają prawo dojrzeć, zaznać uroków życia, docenić piękno naszej Ziemi.


Ciężka praca rolników musi być wsparta i doceniona przez wszystkich.


Przekazem dzisiejszego święta jest wdzięczność, radość i wzajemna solidarność.


Solidarność rozumiana nie jako interes grupy, lecz jako gotowość niesienia pomocy każdemu potrzebującemu, solidarność rozumiana jako dawanie z siebie całego wysiłku, na jaki nas stać, dla zapewnienia dobrobytu, miejsc pracy, równych szans, uczciwości w życiu społecznym, odwagi w obronie sprawiedliwości i pokoju.


Otoczony pięknymi wieńcami chleb, złożony dziś przed ołtarzem, jest produktem wspólnego wysiłku. Niech więc będzie na naszym stole chlebem powszednim. Niech każdemu da siłę do życia, a jego obfitość będzie znakiem Bożego błogosławieństwa.


Starosta Zenon Szczepankowski wraz z Markiem Walędziakiem – Przewodniczącym Rady Powiatu Przasnyskiego oraz Tomaszem Osowskim – wicestarostą powiatu przasnyskiego złożyli szczególne podziękowania i wręczyli symboliczne statuetki Adamowi Struzikowi, Marszałkowi Województwa Mazowieckiego oraz Panu Jackowi Sasinowi, Posłowi na Sejm RP  - za zaangażowanie i wspieranie utworzenia Przasnyskiej Strefy Gospodarczej oraz rozwoju Powiatu Przasnyskiego


Następnie głos zabierało wielu gości zaproszonych, a tradycyjnie już Starosta Przasnyski w towarzystwie Burmistrzów i Wójtów wszystkich gmin uhonorował statuetkami i okolicznościowymi Listami Gratulacyjnymi najlepszych rolników Powiatu Przasnyskiego 2012.


LISTA NAGRODZONYCH ROLNIKÓW


 Z Miasta Przasnysz: Państwo Hanna i Andrzej Smolińscy z Przasnysza, Państwo Iwona i Marek Obojscy 


Z Gminy Przasnysz: Państwo Dorota i Jerzy Bednarscy z Gostkowa, Państwo Agata i Jarosław Olewniczak z Mchowa


Z Miasta i Gminy Chorzele: Państwo Jolanta i Mieczysław Kowalscy z Wólki Zdziwójskiej, Państwo Dorota i Adrian Wiśniewscy z miejscowości Grądy Rycickie


Z Gminy Jednorożec: Państwo Ewa i Wojciech Prekiel z miejscowości Kobylanki – Korysze, Państwo Danuta i Tomasz Piotrak z Jednorożca


Z Gminy Krasne: Państwo Bogumiła i Jacek Zembrzuscy z miejscowości Żbiki-Gawronki, Państwo Danuta i Tadeusz Kołakowscy z miejscowości Szlasy-Umiemy


Z Gminy Czernice Borowe: Państwo Sylwia i Przemysław Klonowscy z miejscowości Toki, Państwo Monika i Andrzej Rutkowscy z miejscowości Zembrzus


Z Gminy Krzynowłoga Mała: Państwo Małgorzata i Janusz Budni z miejscowości Krzynowłoga Mała, Państwo Grażyna i Jerzy Morawscy z miejscowości Wiktorowo


Starosta Zenon Szczepankowski wraz z Markiem Walędziakiem – Przewodniczącym Rady Powiatu Przasnyskiego oraz Tomaszem Osowskim – wicestarostą powiatu przasnyskiego podziękowali również wszystkim Starostom Dożynkowym, a ze swojej strony w szczególności Starostom Dożynkowym z ramienia Powiatu Przasnyskiego:  Państwu Wiesławie i Józefowi Żmijewskim wręczając Im okolicznościowe statuetki i podziękowania.


Statuetki i gratulacje z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Starosty Przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Przasnyskiego Marka Walędziaka i Wicestarosty Tomasza Osowskiego otrzymali również pracownicy Starostwa Powiatowego w Przasnyszu oraz jednostek organizacyjnych za wkład pracy w zajęcie I miejsca w Polsce przez Powiat Przasnyski w wykorzystywaniu środków unijnych.


LISTA NAGRODZONYCH PRACOWNIKÓW


Jarosław Tybuchowski - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Przasnyskiego, Kazimierz Pióro - Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, Anna Tworkowska - Skarbnik Powiatu Przasnyskiego, Anna Obidzińska-Wójcik - Sekretarz Powiatu Przasnyskiego, Jerzy Sadowski - Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu, Urszula Maćkowska - Z-ca Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu, Ryszard Juklaniuk - Dyrektora Wydziału Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu, Wiesław Potrapeluk - Dyrektor Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i      Gospodarki Nieruchomościami, Katarzyna Wiśniach -  Informatyk Starostwa Powiatowego, Dariusz Chaborski - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Przasnyszu, Jadwiga Żuber - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Andrzej Brocki - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu, Anna Lidia Jesionek - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach, Jolanta Rejs - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Krzysztof Goś - Z-ca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Jolanta Bączek - Dyrektorka Publicznego Gimnazjum w Jednorożcu, Wojciech Walędziak - Z-ca Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Jednorożcu, Sławomir Czaplicki - Kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego, Rynku Pracy, Promocji, Krystyna Dardzińska - Kierownik Referatu ds. Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu, Jarosław Gejda - Inspektor ds. promocji w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu, Danuta Prejs - Inspektor ds. ochrony środowiska w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu, Ewa Łazicka - Podinspektor Referatu ds. Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu, Tadeusz Topa - Inspektor Wydziału Geodezji Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami, Anna Długosiedlska - Podinspektor Wydziału Finansowo-Budżetowego w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu, Marek Chrzanowski - Starszy specjalista ds. kultury i sportu w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu, Agnieszka Ślaska - Podinspektor  w Wydziale Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu.


Po części oficjalnej rozpoczęła się prezentacja programów artystycznych. Wystąpiła Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Bogatego, grupy taneczne działające w Klubie Garnizonowym Jednostki Wojskowej w Przasnyszu, soliści z Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu: Alicja Ochenkowaska, Ilona Kossakowska, Hubert Koczkodan, Aleksandra Czarzasta, Paulina Szcześniak, Małgorzata Łada, a także pokaz tańca CWALK - Wojciech Olkowski. Następnie wystąpiła Anna Sekuna.  Doskonałą zabawę zapewniła gwiazda  wieczoru  zespół SKANER, potem publiczność bawiła się na dyskotece prowadzonej przez DJ-a Lewego.


Podczas Dożynek można było zwiedzać ekspozycje samorządów z terenu Powiatu Przasnyskiego, zapoznać się z wieloma ciekawymi informacjami i prezentacjami na stoiskach kilkudziesięciu firm i instytucji, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, oglądać sprzęt rolniczy, a i najmłodsi mieli wiele atrakcji do dyspozycji na ogromnym wesołym miasteczku.


2 wrzesień - niedziela


2 września upłynął pod znakiem wspólnych obchodów otwarcia Przasnyskiej Strefy Gospodarczej oraz obchodów X–lecia APM. Wielotysięczna publiczność podziwiała unikalne pokazy lotnicze zespołu Biało – Czerwone Iskry, rekonstrukcję bitwy powietrznej i inne atrakcje lotnicze. Jednocześnie na scenie zaprezentowały się: Gmina Krzynowłoga Mała, Zespół Ludowy KRASNE, Zespół KGW KURPIE z Jednorożca, Kapela Biesiadna z Chorzel, Przasnyska Kapela Podwórkowa oraz zespół ABY POGRAĆ.


Na zakończenie, o godzinie 20.00 przy kilkunastotysięcznej publiczności koncert dała gwiazda wieczoru – zespół WILKI.


Oczywiście w programie znalazło się  ponadto wiele atrakcji skierowanych do szerokiego grona odbiorców: parada motocyklowa; pokazy latających modeli samolotów; skoki spadochronowe; prezentacja sprzętu latającego Aeroklubu Północnego Mazowsza, przelot akrobacyjny samolotu ZLIN 52GF. 


Tradycją już stało się, że podczas Święta Plonów Starosta Przasnyski honoruje także najlepszych maturzystów Powiatu Przasnyskiego i mówiąc w przenośni nagradza ich za „plony” ich szkolnej  pracy, w tym przypadku edukacyjnej.


Nagroda Starosty Powiatu Przasnyskiego dla najlepszych absolwentów-maturzystów jest przyznawana od 1999 r. Nagroda ma charakter motywacyjny do dalszego pogłębiania wiedzy oraz promowania najlepszych uczniów powiatu przasnyskiego. Starosta Przasnyski w roku szkolnym 2011/2012 uhonorował nagrodami w wysokości 800 zł 13 absolwentów z czterech szkół prowadzonych przez powiat przasnyski. Powiat przasnyski od kilku lat osiąga najlepsze wyniki maturalne w obrębie delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce, jak również zajmuje czołowe miejsca w województwie. Nagrody wręczali: Starosta Zenon Szczepankowski, Przewodniczący Rady Powiatu Przasnyskiego Marek Walędziak, Dyrektor Szkoły z której nagradzany jest uczeń oraz  Dyrektor Wydziału Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu Ryszard Juklaniuk.


LISTA NAGRODZONYCH MATURZYSTÓW


 Z Zespołu Szkół Licealnych w Przasnyszu:


- Agnieszka Pszczółkowska - 559% punktów (zam. Przasnysz)
- Piotr Czaplicki - 557% punktów (zam. Przasnysz)
- Anna Czarzasta - 554% punktów (zam. Wiktorowo, gm. Krzynowłoga Mała)
- Katarzyna Więcek - 552% punktów (zam. Przasnysz)


 Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach:


- Piotr Olszewski z Technikum - 488% punktów (zam. Chorzele) i
- Łukasz Niski z Technikum - 483% punktów (zam. Wasiły-Zygny, gm. Chorzele).


 Z Liceum Ogólnokształcącego w Jednorożcu:


 - Emilia Kossakowska - 483% punktów (zam. Ulatowo Pogorzel, gm. Jednorożec) 


 Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu:


- Krzysztof Lipko z  Technikum - 521% punktów (zam. Miłoszewiec, gm. Czernice Borowe)
- Marek Tomaszewski z Technikum - 462% punktów (zam.  Przasnysz)
- Wojciech Pełka z Technikum - 462% punktów (zam. Przasnysz)
- Magdalena Glinka z Liceum Profilowanego - 462% punktów (zam. Węgra, gm. Czernice Borowe)
- Justyna Panuś  z Liceum Ogólnokształcącego - 458% punktów (zam. Jednorożec)
- Damian Bartosiewicz  z Technikum - 455% punktów (zam. Drążdżewo)


Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski wraz z Markiem Walędziakiem – Przewodniczącym Rady Powiatu Przasnyskiego, Tomaszem Osowskim – wicestarostą przasnyskim podziękowali także i uhonorowali statuetkami i okolicznościowymi listami gratulacyjnymi przedsiębiorców, którzy jako pierwsi zdecydowali się zainwestować w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej i tu zlokalizować swoje przedsięwzięcia biznesowe:


- Właścicieli Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego z Panem Jarosławem Drejką na czele,
- Właścicieli firmy Pamatrans z Panem Apolinarym Zalewskim na czele,
- Państwa Sławomira i Agnieszkę Juniak,
- Przedstawicieli firmy Protektel S.J. - Panów Zbigniewa Achcińskiego, Dariusza Stempień, Jacka Turkowskiego,
- Pana Roberta Frączka  - właściciela firmy REM-BUD,
- Państwa Rafała i Zofię Lesińskich,
- Przedstawicieli firmy JOR-KOP S.C. - Państwa Iwonę Olszewską, Bogdana Janowskiego oraz Mateusza Radziwonkę,
- Pana Michała Niestępskiego - prezesa firmy TPT Technologia,
- Państwa Andrzeja i Bożenę Królikowskich,
- Państwa Marcina i Kingę Gosiewskich,
- Pana Władysława Gosiewskiego,
- Przedstawicieli firmy CENTROBUD S.J.  - Panów Władysława Gosiewskiego, Marka Woźniaka, Mirosława Wall,
- Przedstawicieli firmy BSP BRACKET SYSTEM Sp. z o.o. z Panem Marcinem Kwiecińskim na czele,
- Właścicieli Zakładu Handlowo-Usługowego DUET z Panem Dariuszem Rupińskim na czele,
- Państwa Anetę i Roberta Marchlińskich - właścicieli Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego zajmującego się produkcją betonu i kruszywa,
- Pana Dariusza Barłożka,
- Państwa Michała i Ewę Kulpanowskich,
- Panów Jacka i Tomasza Gadomskich  - właścicieli firmy ROTRANS S.C.,
- Państwa Jacka i Barbarę Monikę Gadomskich.


 Starostwo Powiatowe w Przasnyszu serdecznie dziękuje sponsorom, którzy włączyli się finansowo w organizację tegorocznej wyjątkowej imprezy:


- TPT Technologia Sp. z o.o. z Panem Prezesem Michałem Niestępskim


- Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie oddział w Przasnyszu reprezentowany przez Prezesa Zarządu  Pana Andrzeja Szwejkowskiego oraz Wiceprezesa Pana Cezarego Bułę;


- Bank Spółdzielczy w Przasnyszu reprezentowany przez Panią Prezes Zarządu Alicję Durską i Panią Wiceprezes Zarządu Krystynę Ruszczyńską;


- Pamatrans Sp. jawna Pana Apolinarego Zalewskiego,


- Firma Arba Państwa Andrzeja i Bożeny Królikowskich,


- Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Państwa Anety i  Roberta Marchlińskich,


- Protektel Sp. jawna z Przasnysza  - Panowie Zbigniew Achciński, Dariusz Stempiń i Jacek Turkowski


- Spółdzielnia Mleczarska „Mazowsze” z Chorzel,


- Firma BELL Polska z Chorzel reprezentowana przez Pana Dariusza Górzyńskiego, 


- Firma Inter – Bor z Mchowa Panów Grzegorza i Wojciecha Borkowskich


- Firma JOR-KOP s.c. z Rudna Jeziorowego  - Państwa Bogdana Janowskiego, Iwony Olszewskiej oraz Mateusza Radzwonki


- BGŻ w Przasnyszu


Zobacz fotorelację z imprezy:


 Referat Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Rynku Pracy

przewiń do góry

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.