Opublikowane przez DOŻYNKI – WRĘCZENIE NAGRÓD STAROSTY PRZASNYSKIEGO NAJLEPSZYM ABSOLWENTOM – MATURZYSTOM ORAZ NAGRÓD WÓJTA GMINY PRZASNYSZ NAJLEPSZYM UCZNIOM

Około godziny 19 na teren Przasnyskiej Strefy Gospodarczej dotarł zespół Perfect, który w uzgodnieniu z organizatorami sprawił dużą niespodziankę. Najpierw wspólnie z władzami powiatu i gminy Przasnysz, które to zaprosiły Perfect -  lider zespołu Grzegorz Markowski pogratulował najlepszym absolwentom-maturzystom z powiatu oraz uczniom z gminy Przasnysz, a następnie wraz ze starostą przasnyskim Zenonem Szczepankowskim, wójt gminy Przasnysz Grażyną Wróblewską, przewodniczącym rady powiatu Markiem Walędziakiem, przewodniczącym rady gminy Andrzejem Sekuną, wicestarostą przasnyskim Tomaszem Osowskim oraz burmistrzem Przasnysza Waldemarem Trochimiukiem powitali publiczność i otworzyli imprezę.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, Starosta Przasnyski rokrocznie dokonuje podsumowania  roku szkolnego i  honoruje najlepszych maturzystów Powiatu Przasnyskiego, nagradzając ich  za  trud  przygotowywania  się i znakomite wyniki na maturze. Nagroda Starosty Powiatu Przasnyskiego dla najlepszych absolwentów-maturzystów jest przyznawana od 1999 r. Nagroda ma charakter motywacyjny do dalszego pogłębiania wiedzy oraz promowania najlepszych uczniów powiatu przasnyskiego. Starosta Przasnyski w roku szkolnym 2013/2014 uhonorował nagrodami w wysokości 1000 zł 11 absolwentów z czterech szkół prowadzonych przez powiat przasnyski. Powiat przasnyski od kilku lat osiąga najlepsze wyniki maturalne w obrębie delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce, jak również zajmuje czołowe miejsca w województwie.

Lista nagrodzonym absolwentów - maturzystów

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu - Dyrektor Radosławem Waleszczak.
-  Anna - Maria Tybuchowska - (zam. Mierzanowo, gm. Grudusk)
-  Adriana Sadowska - (zam. Leszno , gm. Przasnysz)
-  Adam Pszczółkowski - (zam. Przasnysz)
-  Mateusz Lorenc– (zam. Jednorożec)

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach - Dyrektor Krzysztof Milewski.
- Jolantę Kłodawską z Liceum Ogólnokształcącego - (zam. Chorzele)

Liceum Ogólnokształcącego w Jednorożcu - Dyrektor Jolantą Bączek.
- Izabelę Jaśkiewicz - (zam.  Nakieł, gm. Jednorożec)

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. mjra H. Sucharskiego w Przasnyszu - Dyrektorem Andrzejem Brockim.
- Joannę Paulinę Romanik z Technikum - (zam.  Przasnysz)
- Marlenę Blankę Czaplicką z Liceum - (zam.  Przasnysz)
- Tomasza Majkowskiego z Technikum - (zam. Bobino Wielkie gm. Płoniawy Bramura)
- Adriana Dębskiego z Technikum (zam. Dzbonie, gm. Opinogóra)
- Szymona Jakubiak  z Technikum - (zam.  Przasnysz)

Najlepsi uczniowie gminy Przasnysz

Olga Sobolewska - absolwenta Szkoły podstawowej im. Henryka Sucharskiego w Nowej Krępie. Olga to uczennica o zainteresowaniach matematyczno-przyrodniczych. Brała udział w etapie rejonowym konkursu matematycznego organizowanego przez Mazowiecki Kuratorium Oświaty.

Julita Głodkowska – absolwentka Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Lesznie. I miejsce w konkursie ortograficznym o Złote pióro Wójta Gminy Przasnysz, wyróżnienie w Międzynara=odowym Konkursie „Kangur matematyczny”

Paweł Czajkowski – absolwent Szkoły Podstawowej w Obrębie. Brał udział w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym z matematyki i olimpiadzie mitologicznej. Świetny sportowiec.

Zobacz fotorelację:

Autor zdjęć: Arkadiusz Pieńkos oraz archiwum Starostwa Powiatowego.

Relacja
Referat Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Rynku Pracy