DROGA PRZASNYSZ – CIECHANÓW ODDANA DO UŻYTKU

Opublikowane przez DROGA PRZASNYSZ – CIECHANÓW ODDANA DO UŻYTKU

14 kwietnia b.r. oddano do użytku przebudowaną i zmodernizowaną drogę wojewódzką nr 617 relacji Przasnysz – Ciechanów. Współgospodarzami uroczystości byli starosta przasnyski Zenon Szczepankowski a także Zbigniew Ostrowski – dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i Renata Drążewska – dyrektor Rejonu Drogowego Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Ciechanowie. Wpływ inwestycji na poprawę spójności ekonomicznej, społecznej i przestrzennej regionu podkreślali obecni na uroczystości marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, czy radna wojewódzka Wiesława Krawczyk.

W uroczystym oddaniu nowej drogi uczestniczyli także: Stanisław Wieteska – wójt gminy Opinogóra Górna, Andrzej Sekuna – Przewodniczący Rady Gminy Przasnysz, Waldemar Trochimiuk – Burmistrz Miasta Przasnysz i Kazimierz Pióro – dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Przasnyszu.

W ramach inwestycji, która  kosztowała blisko 60 mln zł, z czego dofinansowane w ramach RPO WM 2007-2013 wyniosło 48,7 mln zł. – przebudowano 24 km. Drogi, zmodernizowane 32 skrzyżowania i 23 przepusty, 38 nowych zatok autobusowych, prawie 9,5 km chodnika oraz 2 km ciągów pieszo-rowerowych.

Droga relacji Przasnysz-Ciechanów jest ważnym odcinkiem sieci komunikacyjnej w północnej części województwa. Szczególnie uczęszczane jest odgałęzienie drogi krajowej nr 60 – w kierunku Mazur. Poprawa parametrów technicznych nawierzchni wpływa nie tylko na większy komfort i bezpieczeństwo jazdy, ale również skraca czas przejazdu oraz zmniejsza wypadkowość. Inwestycja ma też ogromne znaczenie w kwestii powiązań regionalnej infrastruktury drogowej z krajowym układem transportowym. Przebudowa drogi wpłynęła także na zwiększenie dostępności i wzrost atrakcyjności inwestycyjnej przylegających do niej terenów, a poprzez budowę i modernizację kanalizacji deszczowej projekt pozwolił uporządkować gospodarkę ściekową w rejonie prac.

Fotorelacja z imprezy:

Sławomir Czaplicki