DROGI POWSTAJĄ DZIĘKI STREFOM GOSPODARCZYM

Opublikowane przez DROGI POWSTAJĄ DZIĘKI STREFOM GOSPODARCZYM

W najbliższym czasie z Przasnysza do Chorzel będzie trzeba podróżować przez…Jednorożec. Trwają roboty drogowe także w innych gminach powiatu. Dzięki strefom gospodarczym w Sierakowie i Chorzelach i konieczności skomunikowania ich dostępności i łączności modernizowane są wszystkie trzy drogi dojazdowe relacji Przasnysz - Chorzele: krajowa na odcinku Rycice – Świniary – Romany Sebory, wojewódzka na wysokości Krzynowłogi Wielkiej oraz budowana jest droga powiatowa relacji Przasnysz – Chorzele (tzw. trat królewiecki).

Modernizowana jest  również droga powiatowa na odcinku Bogate – Wielodróż – Karwacz, przebudowywane są mosty w Bogatem i Dobrzankowie, budowane są drogi wewnętrzne w strefie w Sierakowie i drogi dojazdowe do strefy w Chorzelach.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przychyliła się do wniosku starosty przasnyskiego dotyczącego przesunięcia środków finansowych będących w gestii dyrekcji dróg krajowych z odcinka Chorzele – Wielbark na ważniejsze zadania na ternie naszego powiatu. Tak jest na przykład w przypadku drogi krajowej Przasnysz – Chorzele, której ostatni wymagający remontu siedmiokilometrowy odcinek udało się doprowadzić do realizacji. Wniosek starosty dotyczył oprócz odcinka Rycice – Świniary – Romany Sebory również budowy ronda w Przasnyszu (rondo wylotowe z Osiedla Orlika na skrzyżowaniu ulic Orlika, Królewieckiej i Słowackiego) oraz modernizacji drogi krajowej Bogate – Dobrzankowo. Mamy nadzieję, że te bardzo potrzebne inwestycje drogowe również zostaną wykonane.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora