DUŻE UNIJNE PIENIĄDZE NA KOMPLEKSOWY ROZWÓJ ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W PRZASNYSZU

Do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu  trafi ponad 1,5 mln zł unijnych środków. Skorzystają bezpośrednio uczniowie, a także szkoła, która zostanie doposażona. Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski wraz z członkiem zarządu Piotrem Sekuną podpisali w imieniu powiatu przasnyskiego umowę z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem oraz zastępcą dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Elżbietą Szymanik na realizację projektu „Kompleksowy program rozwoju Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu”.

Nowy sprzęt, staże, praktyki, kursy, szkolenia

Cel główny projektu, to podniesienie kompetencji zawodowych  uczniów ZSP w Przasnyszu, zwiększając ich szanse na rynku pracy, przez m.in.: realizację staży i praktyk, kursy, szkolenia oraz podniesienie jakości nauczania w ZSP przez m.in. wyposażenie w sprzęt niezbędny do kształcenia zawodowego. Wsparciem zostaną objęci uczniowie z kierunków klas technik: ekonomista, informatyk, pojazdów samochodowych, rolnik, żywienia i usług gastronom oraz uczniowie ZSZ – kierunek kucharz. Projekt przewiduje również wsparcie dla technikum i zasadniczej szkoły zawodowej w zakresie doposażenia pracowni dla szkolnictwa zawodowego.

Dostosowanie umiejętności do rynku pracy

Projekt zakłada realizację działań łączących ucznia z rynkiem pracy i pracodawcami, dzięki którym uczniowie będą mogli poznać ich oczekiwania i dostosowywać umiejętności do ich potrzeb. Kursy i szkolenia pozwolą na zdobycie umiejętności i uprawnień, dzięki którym będą bardziej atrakcyjnymi pracownikami. Dzięki nowemu wyposażeniu uczniowie poznają sprzęty wykorzystywane w firmach.

Wartość projektu: 1 538 562,00 zł. Okres realizacji do: 30-09-2018.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora