DWIE NOWE DROGI POWIATOWE ODDANE DO UŻYTKU

1 września b.r. odbyła się uroczystość oddania do użytku dwóch przebudowanych dróg powiatowych w powiecie przasnyskim, a konkretnie w mieście Przasnysz, aż do granic powiatu.Inwestorem modernizacji dróg był w obu przypadkach samorząd powiatu przasnyskiego. Modernizacja drogi 3227W przeprowadzona na odcinku Przasnysz – Baranowo została dofinansowana kwotą 850 tys. zł z Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza komponent A - Mazowiecki Instrument Wsparcia Rozwoju Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł ponad 4 mln. 200 tys. zł.

Przebudowie poddano również drogę powiatową 3238W Przasnysz – Przemiarowo za łączną kwotę około 4 mln. 200 tys. zł.
W uroczystym otwarciu dróg, które poprzedzone zostało poświęceniem ich przez Księdza Kanonika Franciszka Różańskiego, proboszcza parafii pod wezwaniem św. Wojciecha w Przasnyszu, wzięli udział między innymi Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik, Radna Wojewódzka Pani Wiesława Krawczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Przasnyskiego Pan Krzysztof Bieńkowski, Starosta Przasnyski Pan Zenon Szczepankowski, Wicestarosta Powiatu Przasnyskiego Pan Tomasz Osowski, Burmistrz Przasnysza Pan Waldemar Trochimiuk, Wójt Gminy Przasnysz Pani Grażyna Wróblewska, Kazimierz Pióro - Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg oraz przedstawiciele wszystkich trzech rad: powiatowej, miejskiej i gminnej.

Następnie samorządowcy udali się na spotkanie poświęcone sprawom bieżącym oraz wspólnym planom samorządów.
Gratulując władzom powiatu przasnyskiego udanych inwestycji Marszałek Adam Struzik podkreślił, że przebudowane drogi powiatowe zwiększą bezpieczeństwo podróżujących nimi Mazowszan, a także wpłyną na poprawę warunków życia mieszkańców powiatu przasnyskiego, ułatwiając im dostęp do instytucji publicznych, ośrodków życia kulturalnego i placówek zdrowotnych.

Data: 2019-07-20
Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny