DYREKTOR PRZASNYSKIEGO ZOZ MENEDŻEREM R. 2011 W OCHRONIE ZDROWIA

Decyzją kapituły XII edycji konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny 2011 – 14 grudnia 2011 roku Jerzy Marian Sadowski – Dyrektor SPZZOZ w Przasnyszu został wyróżniony w kategorii Menedżer Roku w Ochronie Zdrowia 2011 – SPZOZ.
Dyrektor Szpitala im. Wojciecha Oczko w Przasnyszu, dla którego organem założycielskim jest Rada Powiatu Przasnyskiego, odebrał dyplom podczas uroczystej gali, która odbyła się w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie. Jerzy Sadowski znalazł się w gronie 4 wyróżnionych dyrektorów publicznych zakładów opieki zdrowotnej w Polsce, obok zarządzających szpitalami w Dąbrowie Górniczej, Koszalinie i  Grudziądzu. Zwyciężyła dyrektor SPZZLO Warszawa – Żoliborz.

Kapituła konkursu złożona jest z osób szczególnie zaangażowanych w ochronę zdrowia: przedstawicieli władzy ustawodawczej, samorządu terytorialnego, związków pracodawców, instytucji, podmiotów gospodarczych, stowarzyszeń oraz najbardziej wpływowych osobistości świata medycyny. Kapituła doceniła tym samym ogromny wkład dyrektora Jerzego Sadowskiego w rozwój kierowanej placówki.

Przasnyski szpital funkcjonuje bez zadłużenia. Czyni starania o systematyczne rozszerzanie możliwości leczniczych. Realizuje kilka projektów finansowanych z funduszy unijnych, dzięki którym zostanie powiększony oddział wewnętrzny i rehabilitacyjny, zostaną dostosowane pomieszczenia dla potrzeb oddziału psychiatrycznego, poprawie ulegnie skuteczność działań ratownictwa, szpital zostanie zinformatyzowany, co poprawi warunki pobytu i leczenia pacjentów oraz usprawni organizację pracy i zracjonalizuje wydatki.

Sławomir Czaplicki