Działamy Razem dla naszych Seniorów! Starostwo przekazało najbardziej potrzebującym specjalne pakiety wsparcia

W trudnym czasie epidemii wirusa SARS-CoV-2, Starostwo Powiatowe w Przasnyszu stara się wspierać najbardziej zagrożoną grupę mieszkańców – seniorów. Dzięki udziałowi w programie „Ogólnopolska Karta Seniora” zwróciliśmy się do Stowarzyszenia MANKO (organizatora programu) z prośbą o wsparcie również seniorów z terenu powiatu przasnyskiego. Stowarzyszenie od czasu wybuchu epidemii aktywnie włączyło się działania na rzecz seniorów, domów opieki, szpitali na terenie Małopolski. „Manko” zareagowało bardzo pozytywnie na wniosek i zdecydowało się również wesprzeć naszych seniorów. Po otrzymaniu pakietów podjęliśmy decyzję o przeznaczeniu ich dla pensjonariuszy przasnyskich Domów Pomocy Społecznej.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy od Stowarzyszenia ponad 100 pakietów przygotowanych dla najbardziej potrzebujących. Pakiety zawierały m.in. magazyn „Głos Seniora”, ulotki i broszury informacyjne, maseczki ochronne od Fundacji i Starostwa, książki ufundowane przez mistrza rajdów Sobiesława Zasadę. Ponadto dołączone zostały zestawy specjalistycznych wkładek higienicznych przeznaczonych dla osób obłożenie chorych.

Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski zdecydował o przekazaniu pakietów do pensjonariuszy przasnyskich domów opieki społecznej – osób w wieku 60+. Specjalnie przygotowane zestawy odebrali: Dariusz Chaborski – dyrektor powiatowego DPS w Przasnyszu oraz siostra Waleria Postek – dyrektor DPS Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Przasnyszu. Następnie zostały one rozdysponowane wśród pensjonariuszy z wyrazami troski i życzeniami zdrowia od starosty i Zarządu Powiatu.