Dzięki staraniom Starostwa Powiatowego, w Przasnyszu otwarto stanowisko Narodowego Funduszu Zdrowia. By uzyskać wymagane zaświadczenia i zlecenia, nie trzeba już będzie jeździć do Ciechanowa czy Ostrołęki

3 września 2019 r. w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Joselewicza uroczyście otwarto punkt obsługi pacjentów Narodowego Funduszu Zdrowia. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu Zarządu Powiatu na czele ze starostą Krzysztofem Bieńkowskim oraz pomysłodawczyni Katarzyny Wróblewskiej – Przewodniczącej Komisji Zdrowia. Do pomysłu samorządowców przychylnie odniósł się Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, który zdecydował o uruchomieniu punktu.

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu zabezpieczyło pomieszczenie w Powiatowym Urzędzie Pracy przy ul. Joselewicza 6. Zapraszamy mieszkańców powiatu w każdy wtorek i czwartek w miesiącu wrześniu w godz. 9.00 – 14.00. W punkcie można będzie m.in.:
- potwierdzić zlecenie na wyroby medyczne,
- uzyskać informacje o najkrótszych terminach leczenia,
- otrzymać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (tzw. EKUZ),
- założyć Internetowe Konto Pacjenta.
Pacjenci, którzy przybyli pierwszego dnia po uruchomieniu placówki nie ukrywali, że jest to wielkie udogodnienie dla nich i dobra decyzja dla samego miasta i powiatu.

Data: 2019-09-23
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli