DZIEŃ PATRONA SZKOŁY ZSP W PRZASNYSZU

Opublikowane przez DZIEŃ PATRONA SZKOŁY ZSP W PRZASNYSZU

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole wiąże się z uczczeniem pamięci patrona ZSP w Przasnyszu – mjra Henryka Sucharskiego. Uroczystość odbyła się 10 listopada 2017r. na hali sportowej przy ul. Sadowej. Akademia została przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pani Beaty Kasuły, pana Tomasza Wójcika oraz pana Marcina Kosmana (prezentacja multimedialna na temat życia Henryka Sucharskiego).

Zaprezentowany montaż słowno - muzyczny wywarł na widzach duże wrażenie. Patriotyczne pieśni i słowa wierszy przypomniały wszystkim trudną drogę Polski do niepodległości. Na scenie wystąpili również gościnnie uczniowie Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia w Przasnyszu.

Uroczystość uświetniły następujące osoby:
- Zenon Szczepankowski (Starosta Powiatu Przasnyskiego),
- płk Andrzej Kaliszewski (2. Przasnyski Ośrodek Radiotelektroniczny),
- mjr Robert Tomczyk (5. Mazowiecka Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej w Ciechanowie),
- brygadier mgr inż. Waldemar Białczak (komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej),
- inspektor Tomasz Łysiak (komendant Powiatowej Policji w Przasnyszu),
- Artur Żuchniewski (dyrektor Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia w Przasnyszu),
- Anna Czarzasta (przewodnicząca Rady Rodziców).

Podczas apelu odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Zostały zaprezentowane nowe kierunki nauczania w naszej szkole (liceum o profilu mundurowym oraz technik logistyk). Wręczono nagrody dla laureatów konkursu plastycznego „Mjr Henryk Sucharski, żołnierz niepodległej Rzeczypospolitej”, a także dla zwycięzców „Biegu Przełajowego o Puchar Dyrektora Szkoły” i „Turnieju Piłkarskiego o Puchar Dyrektora Szkoły”.

Data: 2019-09-23
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli