Dzień Samorządu Terytorialnego – starostowie złożyli kwiaty pod pomnikiem Bronisława Matuszewskiego

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego – święto naszych małych ojczyzn, upamiętniające pierwsze wolne wybory samorządowe w 1990 r. W tym dniu, starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski oraz wicestarosta Waldemar Trochimiuk uczcili pamięć pierwszego burmistrza miasta Przasnysza w niepodległej Rzeczypospolitej – Bronisława Matuszewskiego, składając pod jego pomnikiem wiązankę kwiatów. Gest ten był symbolicznym hołdem dla wszystkich samorządowców naszego powiatu, którzy na przestrzeni dziejów aktywnie przyczynili się do kształtowania lokalnej wspólnoty terytorialnej.

Starostowie przekazali także osobiste życzenia z okazji Święta:

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego składamy wszystkim Samorządowcom, Pracownikom, Radnym, Sołtysom najserdeczniejsze życzenia. Życzymy pomyślności, satysfakcji z wykonywanej pracy i społecznej misji.

Życzymy by Waszym działaniom towarzyszyła zawsze troska o rozwój naszych małych ojczyzn, o nasze wspólne dobro, by podejmowane decyzje przyczyniały się do rozwoju lokalnej społeczności.

Życzymy Wam zdrowia, pomyślności, wielu sukcesów, dobrej motywacji do pracy i satysfakcji z jej wykonywania.

Krzysztof Bieńkowski – Starosta Przasnyski

Waldemar Trochimiuk – Wicestarosta Przasnyski