Europejskie Dni Pracodawców 2019 – dyskutowano, jak wspierać lokalne firmy

23 października 2019 roku w Przasnyszu odbyła się konferencja z okazji „Europejskich Dni Pracodawców 2019”, które mają na celu wspieranie współpracy między pracodawcami i instytucjami rynku pracy.  Organizatorami konferencji było Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, Powiatowy Urząd Pracy oraz Lokalna Grupa Działania „Północne Mazowsze”.

Europejskie Dni Pracodawców 2019 – dyskutowano, jak wspierać lokalne firmy

Europejskie Dni Pracodawców odbyły się na dwóch poziomach: europejskim i krajowym w terminie 14 – 25 października 2019 roku. Obejmowały one spotkania z pracodawcami, konferencje, seminaria i giełdy pracy.

Konferencja przasnyska została zorganizowana, aby podziękować pracodawcom z terenu naszego powiatu za trud włożony w tworzenie lokalnego rynku pracy. Wzięło w niej udział ponad 130 osób, w tym poseł Anna Cicholska i Krystyna Szymołon p.o. dyrektora ostrołęckiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie.

Obrady rozpoczął starosta Krzysztof Bieńkowski, który podziękował zebranym przedsiębiorcom za tworzenie i utrzymywanie miejsc pracy w powiecie. Poinformował także o programie Ogólnopolskiej Karty Seniora uruchomionej na terenie naszego powiatu, w tym o korzyściach dla firm, które zgłoszą do niego swój akces.

Anna Kienik prezes LGD, zapoznała pracodawców z dofinansowaniem jakie można otrzymać za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Północne Mazowsze”.

Marta Górska z PUP Przasnysz poinformowała gości o zasadach korzystania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu przedstawiła Jadwiga Żuber dyrektor Urzędu Pracy.

Podczas części szkoleniowej odbyło się seminarium p.n. „Kluczowe kompetencje przedsiębiorcy XXI wieku”.

Joanna Cieślik dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu razem z Piotrem Kołakowskim dyrektorem ZMSP w Przasnyszu poinformowali zebranych gości o programie rządowym „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji za udział i wymianę cennych doświadczeń i wniosków na przyszłość.

Data: 2019-11-13
Imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy