I GRAND PRIX JEDNOROŻCA W BADMINTONIE

Opublikowane przez I GRAND PRIX JEDNOROŻCA W BADMINTONIE

W sobotę 24 września na hali widowiskowo-sportowej w Jednorożcu został rozegrany inauguracyjny turniej, otwierający cykl I Grand Prix Jednorożca w badmintonie. Na zawody przybyło 23 zawodników z Jednorożca, Stegny oraz oddalonego o około 20 km Opaleńca. Zważywszy na fakt, że w promieniu ponad 100 km nie ma miejsca gdzie można pograć w badmintona, frekwencję można uznać za rekordową.

Turniej o godz. 11:00 rozpoczęli najmłodsi zawodnicy w kategorii – singiel dzieci klas 1-2 szkół podstawowych. Bezkonkurencyjna okazała się Maja  BRZOZOWA, pokonała wszystkich swoich rywali i stanęła na najwyższym stopniu podium. Wicemistrzostwo w najmłodszej kategorii zdobył Krystian BAKUŁA, a na najniższym stopniu z brązowym medalem zakończył rywalizację Julek KRUKOWSKI – najmłodszy zawodnik turnieju, niespełna 6 lat.

W kolejnej kategorii dzieci klas 3-4, niepokonany był Maciek BRZOZOWY i cieszył się ze złotego medalu. Drugie miejsce przypadło Magdzie ROCZEŃ, której nie udało się pokonać – po zaciętym meczu – tylko zwycięscy tej kategorii. Kolejne medalowe miejsce zajął Adrian PRZYBYŁEK. Udało mu się wygrać po jednym secie z Maćkiem i Magdą ale okazało się to za mało na wyższe miejsce na podium. Poza podium z minimalną różnicą punktową uplasowali się Julka BAKUŁA i Patryk WRÓBLEWSKI. Najliczniej stawili się chłopcy do kategorii szkół podstawowych klas 5-6, było ich siedmiu i każdy rozegrał po sześć meczy w systemie kołowym, tzn. każdy z każdym. Pokonując wszystkich rywali, bez straty seta wygrał Adam KRUKOWSKI. Drugie miejsce przypadło Piotrkowi ROCZEŃ, a trzecie miejsce na podium obstawił Aleksy BRYSKA. Dalsze miejsca to kolejno: Mateusz MICHALAK, Patryk PIETRZAK, Marek FRONTCZAK i Bartek BRZOZOWY. Należy podkreślić, że rozegranie sześciu meczy w badmintona w ciągu 3-4 godzin to nie lada wyczyn, więc wielkie gratulacje dla chłopców, że dali radę.

W kategoriach gimnazjalnych udało się rozegrać tylko singla dziewcząt. Do rozgrywek w tej kategorii stawiły się trzy zawodniczki: Zuzanna KRZEMIŃSKA, Julia OBRĘBSKA i Aleksandra WÓDKIEWICZ. Doszło tu do ciekawej sytuacji, gdyż po zakończonych pojedynkach okazało się, że każda z dziewczyn wygrała i przegrała po jednym meczu. Wyglądało to następująco: Zuzanna wygrała z Aleksandrą ale przegrała z Julią, która z kolei nie zdołała pokonać Aleksandry. Zgodnie z regulaminem turnieju w takiej sytuacji o kolejności decyduje: liczba wygranych setów, następnie ilość zdobytych tzw. małych punktów (lotek) i ostatecznie bezpośredni pojedynek. Po podliczeniu wygranych setów i zdobytych punktów, kolejność na podium wyglądała następująco: Julia OBRĘBSKA, Aleksandra WÓDKIEWICZ i Zuzanna KRZEMIŃSKA.

Po rozegraniu kategorii młodzieżowych przystąpiliśmy do rozgrywek OPEN. Wśród pań najlepszymi umiejętnościami technicznymi i taktycznymi wykazała się Anna PRZYBYŁEK, wyprzedzając przedstawicielkę Organizatora turnieju – Honoratę KRUKOWSKĄ, zaś na najniższym medalowym miejscu zameldowała się Paulina BAKUŁA.

Turniejową rywalizację około godziny 16 zakończyli panowie w kategorii OPEN. Tu podobnie jak w kategorii kobiet na korty wyszło trzech zawodników, których współzawodnictwo zakończyło się następującą kolejnością: Wiesław KRUKOWSKI, Marcin BRZOSTEK i Bartosz POPSUJ.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej szczegółów na:  https://www.facebook.com/BadKurp/

Wiesław KRUKOWSKI