II KONWENT POWIATÓW MAZOWIECKIEGO – BROK, 12-13 CZERWCA 2008 r.

Opublikowane przez II KONWENT POWIATÓW MAZOWIECKIEGO – BROK, 12-13 CZERWCA 2008 r.

W dniach 12-13 czerwca 2008 roku w Broku (powiat ostrów mazowiecka) odbyło się dwudniowe posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego. Posiedzeniu przewodniczył szef Konwentu na Mazowszu, starosta przasnyski Pan Zenon Szczepankowski.

Przygotowany przez Przewodniczącego porządek obrad przedstawiał się następująco.

12 czerwca 2008 r. (czwartek):

1. Otwarcie obrad, sprawy organizacyjne - Przewodniczący Konwentu Zenon Szczepankowski – Starosta Przasnyski.

2. Prezentacja PKO Bank Polski.

3. „Rozliczanie projektów dofinansowywanych w ramach Samorządowych Programów Wsparcia oraz FOGR” – Radosław Rybicki – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

4. Wystąpienie Tomasza Skrzyczyńskiego – Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

5. „Harmonogram naboru wniosków RPO. Zasady oceny projektów” – Waldemar Kuliński – p. o. Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

6. „Finansowanie szpitali powiatowych” – Marek Wójtowicz – Dyrektor Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

7. „Kierunki reformy systemu oświaty samorządowej” – Zbigniew Włodkowski – Wiceminister Edukacji Narodowej, dr Czesława Kunklewicz-Waligóra – Radca Ministra w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

8. „Subwencja oświatowa”– Janina Wieczorek – Przewodnicząca Konwentu Naczelników i Dyrektorów Wydziałów Edukacji Starostw Powiatowych Województwa Mazowieckiego.

9. „Plany rozwoju dróg krajowych i autostrad na Mazowszu” – Wojciech Dąbrowski – Dyrektor Mazowieckiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

10. „Finansowanie dróg powiatowych” – Beata Leszczyńska – zastępca Dyrektora Departamentu Dróg i Autostrad w Ministerstwie Infrastruktury.

11. Wystąpienie Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego.

13 czerwca 2008 r. (piątek):

Sprawy organizacyjne:
    – podjęcie stanowisk proponowanych przez Członków Konwentu,
    – powołanie Komisji Problemowych Konwentu,
    – zgłoszenie propozycji tematów kolejnego posiedzenia Konwentu.

1. Wystąpienie prof. dr hab. Adama Waldemara Koseskiego – Rektora Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

2. „Kierunki dostosowywania prawa polskiego do wytycznych Komisji Europejskiej. Wpływ dostosowań na procesy projektowania programów unijnych”– Jan Kukułka – Dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

3. Wystąpienie Piotra Szprendałowicza – Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego.

4. Wystąpienie Kazimierza Kotowskiego – Prezesa Zarządu Związku Powiatów Polskich – Starosty Opatowskiego.

5. Wystąpienie Jacka Kozłowskiego – Wojewody Mazowieckiego.

6. Prezentacja Powiatu Ostrowskiego – Zbigniew Kamiński – Starosta Ostrowski.