INFORMACJA DOTYCZĄCA CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W PRZASNYSZU

Opublikowane przez INFORMACJA DOTYCZĄCA CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W PRZASNYSZU

Projekt modernizacji i rozbudowy Centrum Kształcenia Praktycznego w Przasnyszu jest opracowany. Przygotowany jest wniosek pod fundusze unijne. Całkowity koszt realizacji inwestycji to 16.321.999,42 zł. Dofinansowanie – 85%. Wkład własny 15%. Niestety na chwilę obecną nie możemy złożyć wniosku projektowego, gdyż trwają procedury sądowe i administracyjne związane ze sporem dotyczącym własności nieruchomości oraz pozwoleniem na budowę. Wszelkie procedury dobiegają już końca. Obecnie są jeszcze rezerwy środków finansowych UE przeznaczone na te cele, o które zamierzamy aplikować. Mamy nadzieję, że nie przegapimy wielkich możliwości jakie daje utworzenie CKP w połączeniu z Przasnyską Strefą Gospodarczą, gdyż każdy potencjalny inwestor, który zamierza lokalizować działalność w danym rejonie w pierwszej kolejności pyta o kadry.

Poniżej wizualizacja CKP.

Centrum Kształcenia Praktycznego w Przasnyszu istnieje od kilku lat na nieruchomości Skarbu Państwa, która została przekazana miastu Przasnysz na cele szkoły. Zgodnie z tym zapisem i bieżącą sytuacją Zespołu Szkół w Przasnyszu, miasto przekazało nieruchomość powiatowi przasnyskiemu. Powiat przygotował program przebudowy i unowocześnienia zawodowego kształcenia praktycznego młodzieży szkolnej.
Spory, które w ostatnim okresie rozgorzały wokół tej kwestii uniemożliwiły złożenie przez powiat projektu w I naborze, ale starania o realizację przedsięwzięcia będą kontynuowane.

Data: 2020-02-21
Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta