INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZASNYSKIEJ STREFY GOSPODARCZEJ

Kwestia sformalizowania wyodrębnienia i przynależności terenów inwestycyjnych należących do powiatu - do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jeszcze w sierpniu trafi pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów. Jesienią przewidywane jest zakończenie wszelkich formalności z tym związanych. Zarząd Powiatu zdecydował się także na częściowe udostępnianie gruntów (chociaż jest zainteresowanie całością) potencjalnym inwestorom. Zarząd nie chciałby sytuacji uzależnienia od jednego inwestora. Wolelibyśmy, aby w ramach strefy ulokowało się wielu mniejszych i średnich przedsiębiorców, ponieważ gwarantuje to powiatowi, a także przyszłym pracownikom, czy beneficjentom podatków i korzyści, gminie Przasnysz i miastu Przasnysz - większe bezpieczeństwo ekonomiczne. Jeden inwestor - to wzrastające niebezpieczeństwo np. w przypadku zmiany lokalizacji prowadzonej działalności.

Obecnie trwają przetargi na sprzedaż gruntów. Przewiduje się sprzedaż części działek inwestycyjnych i lotniczych. Jeżeli chodzi o promowanie tych terenów, to obecnie, przekazy jakie mają osiągnąć skutek, będą skierowane na zaspokojenie potrzeb i zainteresowanie gruntami lokalnego biznesu. Obok lokalnych mediów nie robimy póki co szerokiej akcji promocyjnej. Po zaspokojeniu potrzeb lokalnych firm zamierzamy uruchomić specjalny projekt promocyjny za pieniądze unijne. Będzie to duży, dość kosztowny projekt informacyjny ukierunkowany na dotarcie i zainteresowanie naszą ofertą inwestycyjną kapitału zewnętrznego, krajowego i zagranicznego, ze szczególnym uwzględnieniem reklam i marketingu internetowego, telewizyjnego, udziału w targach, zainteresowania ofertą izb przemysłowo–handlowych i ambasad w różnych krajach.

Data: 2020-02-20
Imieniny: Anety, Lecha, Leona