INFORMACJA PRZEWODNICZĄCEGO ZARZĄDU POWIATU O REALIZACJI UCHWAŁ RADY POWIATU ORAZ PRACACH ZARZĄDU POWIATU W OKRESIE MIĘDZY SESJAMI

W przedstawionym okresie Zarząd realizował swoje statutowe zadania i uprawnienia. Dbał o prawidłową realizację budżetu, dokonując zmian i przesunięć na wnioski jednostek organizacyjnych Powiatu. Sprawy wymagające zgody Rady przygotowane zostały w formie projektów uchwał na dzisiejszą sesję Rady Powiatu. Zarząd przyjął sprawozdanie o przychodach, kosztach i wyniku finansowym oraz działalności inwestycyjnej za III kwartał 2008 roku SPZZOZ. Udzielił pełnomocnictwa Staroście Przasnyskiemu do reprezentowania Powiatu w śledztwie wszczętym przez Urząd Skarbowy w Przasnyszu przeciwko Powiatowi Przasnyskiemu na skutek doniesienia Wójta Gminy Przasnysz. Zarząd wyraził zgodę na przekazanie do celów dydaktycznych Centrum Kształcenia Praktycznego samochodu Polonez Caro, rok produkcji 1991.

Zarząd Powiatu przyjął protokół z kontroli problemowej prowadzonej w Zespole Szkół Licealnych LO im. KEN i wydał zalecenia pokontrolne. Zarząd Powiatu przyjął projekt budżetu Powiatu Przasnyskiego na 2009 rok i przekazał go RIO oraz Radzie Powiatu. Dochody budżetu kształtują się na poziomie 133.765.029 zł. Zarząd przyjął sprawozdanie końcowe z wykonania zadania publicznego pn. „Jest we mnie płomień, który myśli” złożonego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej.

W związku ze zbliżającym się terminem uroczystej sesji Rady Powiatu powiązanej z obchodami X- lecia powstania Powiatu wytypował do wyróżnienia następujące osoby zasłużone dla rozwoju i promocji powiatu:

• Jarosław Kalinowski,

• Jacek Sasin,