Jakub Bońkowski przywozi do Polski kolejny tytuł mistrzowski

W dniach 23-28 sierpnia 2021 w rumuńskiej miejscowości Oradea odbyły się Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym Sub Juniors i Juniors. Pośród Juniorów do lat 18 w kategorii wagowej do 53 kilogramów zwyciężył przasnyszanin Jakub Bońkowski, trenowany przez Cezarego Pykałę zawodnik LKS Grom Przasnysz. Mamy pochodzącego z Przasnysza mistrza świata!

Jakub Bońkowski oraz trener Cezary Pykała pozują z flagą powiatu przasnyskiego

Jakub Bońkowski zdobył tytuł mistrza świata imponująco pokonując pozostałych Juniorów do lat 18 w kategorii wagowej do 53 kilogramów. Trenujący pod czujnym okiem Cezarego Pykały zawodnik LKS Grom Przasnysz został mistrzem świata bijąc tym samym 3 rekordy Polski: w przysiadzie – 167,5 kilograma, w martwym ciągu – 200 kilogramów, w wyciskaniu leżąc – 70 kilogramów, co w rezultacie dało 437,5 kilograma. Należy w tym miejscu wspomnieć, że był to już 41 rekord Polski młodego zawodnika z Przasnysza.

Przypomnijmy, że 4 sierpnia bieżącego roku Jakub Bońkowski wywalczył Mistrzostwo Europy w czeskim Pilznie. To ciężka praca i wytrwałość wyniosły zawodnika na piedestał dyscypliny trójboju siłowego. Jakub przez długi czas czekał aby wystartować w zawodach rangi międzynarodowej, pandemia Covid-19 stała na przeszkodzie spełnieniu marzeń. Udało się jednak pokonać przeciwności i przywieźć do Polski kolejny mistrzowski złoty laur. Jakubowi pozostaje jeszcze start w Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym  w drugiej połowie września oraz start na Mistrzostwach Świata w stylu klasycznym w szwedzkim Halmstad.

Kieruję serdeczne podziękowania dla:
- Burmistrza Przasnysza Łukasza Chrostowskiego
- Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego
- Wicestarosty Przasnyskiego Waldemara Trochimiuka
- Dyrektora OSiR Krzysztofa Szczepańskiego
- właściciela firmy Studio Sport Krzysztofa Głodkowskiego
- Panom:  Pawłowi Kaczorkowi, Mariuszowi Grotkowskiemu, Marcinowi Szczepkowskiemu, Kamilowi Sobierajskiemu, Dariuszowi Denefner, Marcinowi Śmigielskiemu, Krzysztofowi Bońkowskiemu, Bartoszowi Siedleckiemu

Dziękuję również wszystkim tym, którzy kibicują Jakubowi i wspierają go w startach.

Cezary Pykała