Jakub Bońkowski wygrywa Puchar Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym!

Opublikowane przez Jakub Bońkowski wygrywa Puchar Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym!

W dniach 7-8 września 2019 roku w Skierniewicach odbył się Puchar Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym juniorów, seniorów i weteranów. Były to eliminacje do Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym, które odbędą się w Kownie na Litwie w listopadzie br.  Ludowy Klub Sportowy GROM w Przasnyszu reprezentował Jakub Bońkowski. Zawodnik ważący zaledwie 51 kg i mający 15 lat, ma bardzo dobre wyniki sportowe, w tym: przysiad - 105,5 kg, wyciskanie sztangi leżąc - 55 kg, martwy ciąg - 137,5 kg. Wynik w martwym ciągu jest o 3,5 kg mniejszy niż wynosi rekord Polski.

Jakub zapewne niebawem pobije rekord Polski w martwym ciągu. Zawodnik trenowany przez Cezarego Pykałę, wśród juniorów do lat 16 w kategorii Open, wywalczył Puchar Polski, bijąc rekord Polski w przysiadzie z wynikiem 105,5 kg.

Zawodnik ten to niesamowita siła i talent. Wszystkie osiągnięcia zdobywa dzięki ciężkiej pracy, która prowadzi w dobrym kierunku. Jest systematyczny i sumienny w tym co robi.  Całe wakacje poświęcił treningom by przygotować się i wypaść jak najlepiej.

Przed Bońkowskim najprawdopodobniej Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym juniorów do lat 18 w kategorii wagowej do 53 kg.

Serdeczne podziękowania składam: Staroście Przasnyskiemu – Krzysztofowi Bieńkowskiemu, Burmistrzowi Miasta Przasnysz – Łukaszowi Chrostowskiemu, Dyrektorowi OSiR - Krzysztofowi Szczepańskiemu oraz wszystkim tym, którzy kibicowali Jakubowi.

Data: 2019-09-23
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli