Opublikowane przez JUBILEUSZ XX-LECIA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO W POWIECIE PRZASNYSKIM JUŻ W SOBOTĘ! MARSZAŁEK ADAM STRUZIK PRZYWIEZIE DO STAROSTWA W PRZASNYSZU KOLEJNE 47 MLN ZŁ NA INWESTYCJE!

28 lipca b.r. na terenie powiatu przasnyskiego odbędą się uroczyste obchody XX-lecia województwa mazowieckiego, które Marszałek Adam Struzik powierzył naszemu powiatowi. Do powiatu przasnyskiego na zaproszenie starosty Zenona Szczepankowskiego przyjedzie Marszałek Adam Struzik i Sejmik Województwa Mazowieckiego. Marszałek przywiezie tego dnia do starostwa w Przasnyszu kolejne 47 mln zł na inwestycje. Odbędą się spotkania z mieszkańcami i władzami samorządowymi we wszystkich miastach i gminach powiatu, gdzie przekazane do użytku zostaną nowe inwestycje, a obchody uświetnią 2 koncerty Mazowieckiego Teatru Muzycznego z nowym repertuarem! Wstęp wolny. Wszystkich mieszkańców powiatu serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w obchodach.

33,5 mln zł otrzyma Politechnika Warszawska na projekt „Poligon doświadczalno-wdrożeniowy w powiecie przasnyskim” cz. I – Lotnisko w Sierakowie. 13,5 mln zł otrzyma przasnyski szpital powiatowy na zakup aparatury i wyposażenia.

Rektor Politechniki podpisze Umowę na bazę w Przasnyszu

Z Warszawy przyjedzie też Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, który podpisze umowę finansową na budowę Poligonu w powiecie przasnyskim, opiewającą na 33,5 mln zł.

Umowa na doposażenie szpitala Powiatowego w Przasnyszu

W sali konferencyjnej starostwa zostanie również podpisana umowa na 13,5 mln zł z przeznaczeniem na doposażenie Szpitala Powiatowego w Przasnyszu.

XX-lecie województwa obchodzone na terenie naszego powiatu!

Goście spotkają się też z mieszkańcami i władzami wszystkich miast i gmin powiatu przasnyskiego w ramach podsumowania roli województwa mazowieckiego w rozwoju powiatu przasnyskiego w ostatnim XX-leciu.

Spotkania z mieszkańcami i władzami Miast i Gmin oraz przekazanie nowych inwestycji

Spotkania z mieszkańcami rozpoczną się w Przasnyszu na sali konferencyjnej starostwa o godz. 10.00 bm i dziedzińcu starostwa o 10.30, gdzie uroczyście zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowę Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu. Później goście w towarzystwie władz powiatu udadzą się na spotkania z mieszkańcami i władzami gm. Przasnysz, gm. Krasne, gm. Czernice Borowe, gm. Krzynowłoga Mała, gm. Jednorożec i na koniec miasta i gminy Chorzele.

Koncerty Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Przasnyszu i Chorzelach

Obchody Jubileuszu XX-lecia Województwa Mazowieckiego zostaną uświetnione dwoma koncertami Mazowieckiego Teatru Muzycznego: w Przasnyszu 27 lipca br. w Miejskim Domu Kultury o godzinie 18.00  i w Chorzelach 28 lipca br., w auli Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Odczuwamy wdzięczność i chcemy wspólnie planować przyszłość

- Mamy nadzieję, że mieszkańcy Przasnysza i Gmin naszego powiatu znajdą czas na dyskusję z władzami naszego województwa mazowieckiego. Od pieciu kadencji samorząd wojewódzki bardzo pomaga naszemu powiatowi i gminom niemal we wszystkich przedsięwzięciach i inwestycjach. Ogromny postęp w rozwoju naszego powiatu odegrało województwo mazowieckie. Odczuwamy wdzięczność za to co było i jest, i chcemy wspólnie planować przyszłość naszych gmin, powiatu i województwa.