KARY ZA WYCINKĘ DRZEW I KRZEWÓW BĘDĄ NIŻSZE

Opublikowane przez KARY ZA WYCINKĘ DRZEW I KRZEWÓW BĘDĄ NIŻSZE

Wiosną br. Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski, mówił w Sejmie o Polsce jako państwie represyjnym wobec własnych obywateli. Jednym z przykładów przytoczonym przez naszego starostę był przykład drakońskich kar za wycinkę drzew i krzewów. Podawał przykłady naliczenia kary dla rolnika czy emerytki, za wycinkę drzewa na własnym podwórku, rzędu kilkuset tys. zł. Kara przewyższała wartość gospodarstwa, na które pracowały pokolenia.

Na reakcję MAiC, tym razem, nie trzeba było długo czekać. Do konsultacji w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu przedłożony został projekt ustawy kilkakrotnie obniżający te kary.

Szczegóły na stronie www.zpp.pl oraz https://www.powiat-przasnysz.pl/pl/w-sejmie-o-przyszlosci-powiatow/#more-5768.

Sławomir Czaplicki
Kierownik