KOLEJNA OWOCNA ROBOCZA WIZYTA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ADAMA STRUZIKA W POWIECIE PRZASNYSKIM – SĄ KOLEJNE KONKRETY

Opublikowane przez KOLEJNA OWOCNA ROBOCZA WIZYTA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ADAMA STRUZIKA  W POWIECIE PRZASNYSKIM – SĄ KOLEJNE KONKRETY

9 kwietnia b.r. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, po dwóch miesiącach od poprzedniej wizyty ponownie przebywał na zaproszenie starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego na terenie powiatu przasnyskiego. Wizyta w starostwie powiatowym, a następnie w terenie miała charakter roboczy. Dotyczyła już zrealizowanych inwestycji wojewódzkich oraz przedsięwzięć planowanych przez starostwo do realizacji na terenie naszego powiatu.

Na zaproszenie starosty przasnyskiego w spotkaniu wzięli udział m.in. dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Rejon Ciechanów Renata Drążewska, wójt gminy Krasne Michał Szczepański oraz dyrektor przasnyskiego Szpitala Jerzy Sadowski oraz Sławomir Czaplicki - zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Rynku Pracy, Promocji, Rolnictwa i Ochrony Środowiska w przasnyskim starostwie.

Inwestycje około strefowe

Starosta przasnyski Zenon Szczepankowski przedstawił zaawansowanie już zrealizowanych inwestycji w strefach gospodarczych oraz planowane inwestycje około strefowe niezbędne do realizacji, a zmierzające do zabezpieczenia potrzeb przyszłych inwestorów w zakresie infrastruktury strategicznej i wrażliwej ( m.in. gaz, linie wysokiego napięcia, kolejne drogi dojazdowe, kolej).

Uzgodniono sposób realizacji odcinka ulicy Żwirki i Wigury w Przasnyszu do skrzyżowania w Zawadkach

Marszałek Adam Struzik zaakceptował propozycję starosty, aby w ramach remontu tego odcinka drogi wykonać dodatkowo chodniki i ścieżkę rowerową. W związku z tym niezbędne będzie pozwolenie wodno – prawne dla zmiany rowów odkrytych w rowy kryte odprowdzające wody deszczowe. Dzięki takiej propozycji nie będzie konieczności wykupu częściowego działek sąsiadujących z drogą i stosowania specustawy, która wydłużyłaby czas realizacji zadania.

Optymistyczne informacje w sprawie Hali Sportowej w Krasnem

Wójt gminy Krasne Michał Szczepański przedstawił sytuację dotyczącą planów budowy pierwszej w gminie Krasne hali sportowej i złożonego wniosku o dofinansowanie inwestycji. Starosta przasnyski na prośbę wójta zaangażował się w pomoc i wsparł starania wójta w realizacji tej inwestycji. Po wcześniejszych rozmowach marszałek Adam Struzik przekazał wójtowi Michałowi Szczepańskiemu optymistyczne informacje dotyczące planowanej inwestycji.

i nowych wind w szpitalu powiatowym

Satysfakcjonującą odpowiedź marszałka otrzymał również dyrektor przasnyskiego szpitala Jerzy Sadowski, który zwrócił się o pomoc i dofinansowanie wymiany wind w szpitalu powiatowym.

Wizytacja w terenie

Marszałek Adam Struzik na roboczo wizytował również planowany do modernizacji odcinek ulicy Żwirki i Wigury oraz wcześniej wykonane przez podlegający marszałkowi Wojewódzki Zarząd Dróg  - drogi wojewódzkie na terenie powiatu przasnyskiego (ul. Piłsudskiego i ul. Mławska w Przasnyszu, most w Obrębcu).  Szczegółowo rozmawiano również o przyszłych inwestycjach na drogach wojewódzkich znajdujących się na terenie powiatu.

Zobacz fotorelację z wizyty:

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora