KOLEJNE 40 MILIONÓW ZŁOTYCH DLA POWIATU PRZASNYSKIEGO!

Opublikowane przez KOLEJNE 40 MILIONÓW ZŁOTYCH DLA POWIATU PRZASNYSKIEGO!

29 maja 2015 roku starosta przasnyski Zenon Szczepankowski, wicestarosta Jarosław Tybuchowski oraz skarbnik powiatu Anna Tworkowska podpisali w Warszawie umowę na kolejną, niemal czterdziestomilionową dotację, przeznaczoną na budowę infrastruktury poprawiającej przasnyską przestrzeń gospodarczą.

Możemy pozyskać i wykorzystać jeszcze więcej…

Na sesji Rady Powiatu starosta przasnyski mówił, że nie brak pieniędzy jest naszym problemem, ale możliwość ich przerobienia na pożyteczne cele. Pieniędzy pozyskujemy i mamy wystarczająco dużo. Jednak ich wykorzystanie wymaga ogromnego wysiłku i zaangażowania. Tymczasem pracownicy Starostwa i instytucji powiatowych są nadmiernie absorbowani przez dwóch radnych powiatowych zapytaniami publicznymi i interpelacjami nie wnoszącymi nic do sprawy rozwoju powiatu. Urzędnicy muszą zostawiać pilne przetargi, budowy i rozliczenia dotacji, projekty, dla wykonywania wieloletnich wstecznych zestawień, a to wydatków na utrzymanie dróg, a to pozwoleń na budowę, a to wykupów gruntów, a to kontroli, a to audytów, a to decyzji, a to postanowień itd., itp. Są to pytania o tzw. „zeszłoroczny śnieg”. Jednak za brak odpowiedzi w ustawowym terminie grozi, jak sam jeden z radnych powiedział, nawet więzienie. Nikt nikogo nie karze za nic nie robienie. Ale za opóźnienie w  wykonaniu bzdurnych zestawień danych, tak.

…ale pozwólcie nam pracować i nie blokujcie najaktywniejszego powiatu w Polsce

Dlatego pracownicy, zamiast wykorzystywać fundusze unijne, norweskie i krajowe, ślęczą nad przygotowaniem odpowiedzi dla Jaśnie Pana radnego. Taki radny kosztuje społeczność powiatu nie kilkaset zł miesięcznej diety, ale miliony, a wkrótce może i dziesiątki milionów nie wykorzystanych przez powiat szans. Trudno oprzeć się wrażeniu, że to celowy sabotaż, na dodatek robiony pod hasłami lokalnego patriotyzmu. To jest próba zablokowania najaktywniejszego powiatu w Polsce. Od środka łatwo wszystko popsuć. Nad budową Airbusa pracowało setki naukowców, inżynierów i robotników, ale rozbił go w kilka minut sfrustrowany z powodu kobiety pilot - idiota, uśmiercając nic nie winnych pasażerów. Do włożenia kija w szprychy nie potrzeba żadnej szkoły. Trudniej będzie naprawić rower i wyleczyć człowieka po upadku.

Tylko w tym roku pozyskaliśmy więcej niż inne powiaty przez 16 lat

Powiat przasnyski może w tym roku przeznaczyć na inwestycje co najmniej 64 mln zł. Jest to kwota większa niż przeciętny powiat w Polsce wydał w ciągu całych 16 lat istnienia powiatów. Możemy w tym roku jeszcze tę kwotę podwyższyć, ale pozwólcie nam pracować.

Sławomir Czaplicki

Zastępca Dyrektora