KOLEJNE SUKCESY POWIATOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ

Opublikowane przez KOLEJNE SUKCESY POWIATOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ

Na tegorocznych Przesłuchaniach Regionalnych Centrum Edukacji Artystycznej klas instrumentów dętych drewnianych nasze dwie uczennice klasy klarnetu - Julia Amenda (Grudusk) i Marta Sobierajska (Leszno) - znalazły się wśród grona nagrodzonych dziesięciu spośród 74 osób z całego regiony (między innymi Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia, Grudziądza) biorących udział w przesłuchaniach.

Dziewczęta w przesłuchaniach zdobyły kolejno 22 i 22,66 punktu, gdzie najwyższa z not tegorocznych przesłuchań to 22,66 na 25 punktów. Nagrodzony wraz z nimi został również prowadzący w Szkole Muzycznej I stopnia w Przasnyszu klasę klarnetu Pan Łukasz Motyka.

Przesłuchania Regionalne Centrum Edukacji Artystycznej organizowane są raz na dwa lata i obejmują najzdolniejszych uczniów wybranych w danej edycji roczników i specjalności, których deleguje na nie dana szkoła muzyczna znajdująca się w regionie. Wyróżnienie jest najwyższą formą nagrody na Przesłuchaniach Regionalnych Centrum Edukacji Artystycznej.

Artur Żuchowski - dyrektor szkoły