KOLEJNE WIELKIE PIENIĄDZE OD MARSZAŁKA DLA SZPITALA POWIATOWEGO W PRZASNYSZU. W SUMIE W TYM ROKU JUŻ PONAD 25 MLN ZŁ.

Przasnyski szpital powiatowy otrzyma kolejny potężny zastrzyk finansowy z Unii Europejskiej, przy częściowym wkładzie własnym Starostwa Powiatowego w Przasnyszu. Przeszedł kolejny projekt unijny przasnyskiego szpitala i starostwa powiatowego o wartości prawie 7 mln zł.

Termomodernizacja szpitala

Dzięki temu zostanie wykonana termomodernizacja obiektu szpitala, wymieniona stolarka zewnętrzna, okna, zbudowane będą solary i pompy ciepła w celu oszczędności energetycznych oraz poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów i jakości świadczonych usług medycznych.

Piąty projekt w tym roku

Trzeba nadmienić, że to już piąty w tym roku projekt, który będzie realizowany dzięki pozyskanym z UE środkom unijnym w kierowanym przez długoletniego i doświadczonego dyrektora Jerzego Sadowskiego przasnyskim szpitalu powiatowym.

Wcześniej cztery, dwa inwestycyjne i dwa społeczne

Wcześniej dofinansowanie uzyskały dwa wielkie projekty inwestycyjne i dwa miękkie z profilaktyki zdrowotnej. To bardzo ważne dla szpitala i mieszkańców projekty, na które pieniądze przekazała Unia Europejska za pośrednictwem kierowanego przez marszałka Adama Struzika samorządu województwa i przy współudziale starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego i budżetu starostwa.

Nowe wyposażenie i aparatura za ponad 13,5 mln zł.

Do naszego szpitala trafiło wcześniej już prawie 13,5 mln zł na projekt poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów i jakości świadczonych usług medycznych. Dzięki temu mieszkańcy powiatu będą korzystać z nowego wyposażenia i aparatury medycznej, a więc jeszcze lepszych warunków leczenia. To najwięcej na Mazowszu. Prawie 2,7 mln zł z tej kwoty pokryje Starostwo w ramach wkładu własnego.

Kompleksowy remont i wyposażenie SOR

Ukończono też już remont i wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, na który 80% środków szpital pozyskał również z Unii Europejskiej. Wartość projektu to prawie 5,5 mln zł.

Projekty dla dzieci w zakresie chorób kręgosłupa i otyłości.

Szpital realizuje też dwa bardzo pożyteczne, bezpłatne projekty przeznaczone dla dzieci z terenu powiatu przasnyskiego z klas I-VI –  dotyczące poprawy stanu zdrowia dzieci w zakresie chorób kręgosłupa oraz otyłości. Starostwo w całości zapewniło do nich wkłady własne.

Projekty obejmują 9 miesięcy bezpłatnej opieki lekarskiej, warsztaty edukacyjno-żywieniowe dla dzieci i rodziców, zajęcia ruchowe, w tym na basenie, indywidulane porady dietetyczne, wsparcie emocjonalno-psychologiczne, opiekę i transport dla osób z niepełnosprawnościami, bezpłatny transport na basen.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora