Kolejni młodzi przedsiębiorcy rozpoczną działalność na terenie powiatu przasnyskiego

Wzorem poprzednich miesięcy Powiatowy Urząd Pracy w Przasnyszu zorganizował spotkanie z 10 osobami bezrobotnymi, które złożyły wnioski o otrzymanie środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej. 23 lipca 2020 roku, w obecności starosty Krzysztofa Bieńkowskiego i dyrektor PUP Jadwigi Żuber, odbyło się uroczyste podpisanie umów w sprawie udzielenia wsparcia finansowego na powstanie nowych firm.

Wspólne zdjęcie młodych przedsiębiorców

Wsparcie zostało udzielone:
1) Ze środków współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego dla 9 osób.
2) Ze środków Funduszu Pracy dla 1 osoby.

Nowo powstałe działalności to m.in. :
1) usługi spawalnicze,
2) mobilne usługi kosmetyczne,
3) działalność handlowo-usługowa,
4) usługi ślusarsko - budowlane,
5) sprzedaż ubezpieczeń,
6) pośrednictwo finansowe,
7) usługi projektowe oraz nadzór budowy i doradztwo techniczne,
8) usługi remontowe, ogólnobudowlane,
9) usługi w zakresie wycinki drzew i pielęgnacji zieleni.

Nowi przedsiębiorcy wzięli także udział w trzydniowym szkoleniu pod nazwą „ABC Przedsiębiorczości”.

Data: 2020-08-04
Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego