Opublikowane przez Kolejni młodzi przedsiębiorcy rozpoczną działalność na terenie powiatu przasnyskiego

25 marca 2019 roku w sali konferencyjnej starostwa powiatowego odbyło się uroczyste podpisanie umów w sprawie udzielenia osobom bezrobotnym jednorazowych dofinansowań na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wsparcie z Powiatowego Urzędu Pracy w Przasnyszu zostało udzielone trzynastu osobom, z czego jednej osobie ze środków Funduszu Pracy, a dwunastu z Europejskiego Funduszu Społecznego. Nowo powstałe działalności to m.in. usługi  remontowo budowlane, gastronomiczne, sprzątające, biuro podróży, hotel dla psów i tresura, sklep internetowy z zabawkami i art. dla dzieci, biuro rachunkowo-księgowe, działalność twórcza związana z kulturą i rozrywką.

W spotkaniu wziął udział Starosta Krzysztof Bieńkowski, Jadwiga Żuber Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Przasnyszu oraz Aneta Chmielik pracownik ZUS Przasnysz.

Starosta życzył młodym przedsiębiorcom udanego startu w biznesie oraz utrzymania i rozwijania prowadzonej działalności. Zapewnił, że Zarząd i Rada Powiatu będą wspierać lokalnych adeptów biznesu oraz inicjować działania proinwestycyjne i proprzedsiębiorcze, zarówno przez projekty Powiatowego Urzędu Pracy, jak też w ramach tworzonego Centrum Aktywizacji Biznesu. Zaprosił też do tworzonej Powiatowej Rady Przedsiębiorczości, która ma być forum wymiany doświadczeń biznesowych i dialogu przedsiębiorców z urzędnikami.