Opublikowane przez KOLEJNY SUKCES GOSPODARCZY POWIATU PRZASNYSKIEGO – POWIAT PRZASNYSKI II W POLSCE ORAZ I NA MAZOWSZU W RANKINGU INWESTYCYJNYM SAMORZĄDÓW ZA LATA 2006-2008

6 października b.r. przedstawiciele władz Powiatu Przasnyskiego i Starostwa Powiatowego w Przasnyszu w osobach Pana Krzysztofa Bieńkowskiego - Przewodniczącego Rady Powiatu, Pana Zenona Szczepankowskiego – Starosty Przasnyskiego, Pani Anny Tworkowskiej – Skarbnika Powiatu oraz Pani Anny Obidzińskiej – Wójcik – Sekretarza Powiatu Przasnyskiego, wzięli udział w uroczystej Gali, podczas której Powiat Przasnyski otrzymał kolejną już statuetkę Kazimierza Wielkiego oraz dyplom za zajęcie II miejsca w Polsce w rankingu inwestycyjnym samorządów w kategorii „powiaty” za lata 2006 – 2008.

Gala obyła się w ramach VII SAMORZĄDOWEGO FORUM KAPITAŁU I FINANSÓW w hotelu NOVOTEL AIRPORT w Warszawie i skupiła wszystkie nagrodzone i wyróżnione samorządy w poszczególnych kategoriach: miast wojewódzkich, miast na prawach powiatu, województw, powiatów, miast powiatowych, małych miast i gmin wiejskich. W kategorii „miasta wojewódzkie” I miejsce zajął Poznań, w kategorii województw liderem jest natomiast województwo lubuskie, które nieznacznie wyprzedziło województwo mazowieckie. W kategorii „miast na prawach powiatu” zwyciężył Konin, w kategorii „miast powiatowych” Piaseczno (mazowieckie), w kategorii” małych miast” Jastarnia (pomorskie), natomiast w kategorii „gmin wiejskich” Kleszczów (łódzkie).

Powiat Przasnyski na 314 sklasyfikowanych powiatów ponownie zajął II miejsce w kraju - za lata 2006-2008. Przypomnijmy, że także w latach 2004-2006 oraz 2005–2007 powiat przasnyski był II, natomiast w latach 2003–2005 uplasował się na I miejscu w kraju. Ranking, tak jak co roku został opracowany przez zespół naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem profesora Pawła Swianiewicza – kierownika Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej.

Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski, II miejsce w Polsce powiatu przasnyskiego skomentował następująco:
Każdy kto sięgnął po mistrzostwo (I miejsce w Polsce powiatu przasnyskiego w pozyskiwaniu środków zagranicznych w latach 2004-2008), czy wicemistrzostwo Polski(inwestycje), czy to np. w piłce nożnej, czy w skokach narciarskich, czy w olimpiadzie przedmiotowej, wie ile to kosztuje wysiłku. Nasz sukces ma charakter gospodarczy. Jest więc tym bardziej odczuwalny przez każdego mieszkańca, który korzysta z nowych dróg, z nowego szpitala, z dobrze wyposażonych szkół, domów pomocy społecznej, obiektów sportowych, z ochrony policji, czy straży. Całej drużynie powiatowej dziękuję za ten wysiłek i niewątpliwie wyjątkowe kompetencje.

Poniżej fotorelacja z imprezy:

Data: 2020-01-24
Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy