Opublikowane przez KOLEJNYCH 37 NOWYCH PRZEDSIĘBIORCÓW Z POWIATU PRZASNYSKIEGO ODEBRAŁO DOTACJE I OTWIERA FIRMY

5 lipca w Starostwie Powiatowym 37 nowych, początkujących przedsiębiorców odebrało z rąk kierownictwa przasnyskiego Powiatowego Urzędu Pracy jednorazowe bezzwrotne dotacje w wysokości maksymalnie 19,4 tys. zł każda, na utworzenie własnej działalności gospodarczej i nowych miejsc pracy.

Wszystkie osoby, które podpisały w tym dniu umowy były dotychczas bezrobotne. Środki pochodzą z  Funduszu Pracy, a 8 osób skorzystało z pieniędzy Europejskiego Funduszu Społecznego. Działalność gospodarczą osoby te rozpoczną w terminie 14 dni od otrzymania środków. Wcześniej, tj. 18 kwietnia b.r. tego rodzaju dotacje z rąk starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego odebrało 31 przyszłych przedsiębiorców.  W okresie 4 miesięcy dzięki funduszom z Powiatowego Urzędu Pracy w Przasnyszu powstało więc 68 nowych firm, dających miejsca pracy i dochodu dla mieszkańców powiatu przasnyskiego.

Tym bardziej uzasadnia to badania Głównego Urzędu Statystycznego pokazujące przyrost 208 firm w powiecie przasnyskim, czy też rosnąca liczba inwestorów, którzy kupują w pełni uzbrojone i przygotowane do prowadzenia działalności gospodarczej „od zaraz” - tereny w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej - potwierdzają, że sama Strefa, jak i wszelkie projekty gospodarcze realizowane „wokół niej”, jak chociażby drogi, są katalizatorem rozwoju, który zaczyna się napędzać w coraz większym tempie, niosąc gospodarcze ożywienie i nowe miejsca pracy.

Sławomir Czaplicki
Kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego,