KOMPLEKS „MOJE BOISKO – ORLIK 2012” UROCZYŚCIE ODDANY DO UŻYTKU

Opublikowane przez KOMPLEKS „MOJE BOISKO – ORLIK 2012” UROCZYŚCIE ODDANY DO UŻYTKU

Jednym z istotniejszych dla lokalnej społeczności elementów uroczystej sesji Rady Powiatu Przasnyskiego, która odbyła się 29.12.2009 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu, przy ulicy Sadowej było oficjalne oddanie do użytku Kompleksu Sportowego „Moje Boisko – Orlik 2012”. Głównym założeniem projektowym inwestycji było stworzenie dogodnych warunków do aktywnego spędzania czasu dzieci i młodzieży ze szkół oraz mieszkańców miasta i powiatu przasnyskiego.

Kompleks składa się z dwóch boisk. Pierwsze z nich to boisko do piłki nożnej o wymiarach 30x62 metry i polu gry 26x56 metrów. Nawierzchnia wykonana została z trawy syntetycznej. Boisko wyposażone zostało w bramki aluminiowe. Drugi obiekt to boisko wielofunkcyjne o wymiarach 19,1x32,1 metra i polu gry 15,1x28,1 metra. Boisko pokryte zostało nawierzchnią poliuretanową. W skład kompleksu wchodzi dodatkowo zaplecze szatniowo-administracyjne, pomieszczenia gospodarza obiektu i trenera środowiskowego, magazyn sprzętu gospodarczo-sportowego, zaplecze szatniowe oraz higieniczno-sanitarne znajdujące się w budynku szkoły i hali sportowej.

Kompleks boisk „Orlik 2012” utworzony został na gruntach stanowiących własność powiatu przasnyskiego w sąsiedztwie obiektów Zespołu Szkól Ponadgmnazjalnych w Przasnyszu. Całkowity koszt inwestycji zamknął się kwotą 1.121 tys. złotych, z czego 333 tys. pochodziły z Ministerstwa Sportu i Turystyki jako dotacja celowa, 333 tys. ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego również w formie dotacji celowej a największą część - 455 tys. złotych pochodziło z budżetu Powiatu Przasnyskiego. Prace na boiskach trwały od 10 lipca do 27 listopada bieżącego roku. Prowadziło je konsorcjum 3 firm: Zakład Usługowy Zygmunt Antoni Guzik z Ciechanowa, Moris Sport Sp. z o.o. z Warszawy oraz WRI - Projekt Wrotny Igor z Ciechanowa.

Wstęgę przecięły następujące osoby:

Pan Aleksaner Sopliński - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Pani Wiesława Krawczyk - Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego
Pan Dariusz Piątek - Wicewojewoda Mazowiecki
Pan Krzysztof Bieńkowski - Przewodniczący Rady Powiatu Przasnyskiego
Pan Zenon Szczepankowski - Starosta Przasnyski
Pan Tomasz Osowski - Wicestarosta Przasnyski
Pan Janusz Osiadacz - Radny Rady Powiatu Przasnyskiego z miasta Przasnysz
Pan Waldemar Trochimiuk - Burmistrz Miasta Przasnysz
Pani Grażyna Wróblewska - Wójt Gminy Przasnysz
Pan Ryszard Juklaniuk - Dyrektor Wydziału Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Przasnyszu

Boiska poświęcił ksiądz kanonik Franciszek Różański, proboszcz parafii p.w. Św. Wojciecha w Przasnyszu.