KOMPLEKS SPORTOWY „MOJE BOISKO – ORLIK 2012” REALIZOWANY PRZEZ STAROSTWO POWIATOWE PRZY ZSP NA UL. SADOWEJ W PRZASNYSZU POWSTANIE JUŻ W PAŹDZIENIKU TEGO ROKU

2 lipca 2009 roku Starostwo Powiatowe w Przasnyszu podpisało Umowę z wykonawcą Kompleksu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Obiekt wybuduje Zakład Usługowy Z.A. Guzik z Ciechanowa. Firma ta jako jedyna stanęła do przetargu, który rozstrzygnięto 8 czerwca 2009 roku. Wartość inwestycji to 1,1 mln. zł. Kompleks powstanie na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Sadowej w Przasnyszu. Planowana data zakończenia inwestycji to 30 październik 2009 roku.

Boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią będzie miało wymiary 30x62 m, ogrodzone będzie do wysokości 4 m wraz z piłkochwytami o wysokości 5 m. Drugie boisko - wielofunkcyjne - o wymiarach 19,1 x 32,1 m, ogrodzone do wysokości 4 m, przeznaczone będzie do piłki koszykowej i piłki siatkowej. Kompleks będzie posiadał sztuczne oświetlenie.

Czujemy satysfakcję, że po tym jak przeznaczyliśmy pieniądze na dofinansowanie modernizacji Stadionu Miejskiego w Przasnyszu, teraz wybudujemy od podstaw bardzo potrzebny naszej młodzieży i nie tylko, obiekt sportowy zlokalizowany na osiedlu Orlika
w Przasnyszu i tym samym w istotny sposób poprawią się warunki uprawiania sportu i rekreacji w mieście.