KONCERT CHARYTATYWNY DLA BARTKA – GOŚĆ SPECJALNY URSZULA I ZESPÓŁ CLIVER

Dnia 25 czerwca 2010 r. na Stadionie Miejskim w Przasnyszu odbędzie się koncert charytatywny, celem którego jest zbieranie funduszy na leczenie Bartka Grabowskiego chorego na mukowiscydozę. Mukowiscydoza (Cystic Fibrosis) to najczęściej występująca w naszym społeczeństwie, przewlekła choroba genetyczna. Jedno na 2500 dzieci rodzi się z tą właśnie chorobą. Choroba ta jest postępująca, wyniszczająca organizm i jak dotąd nieuleczalna. Około 80% chorych, dzięki intensywnej rehabilitacji, dobrym warunkom leczenia oraz własnej dyscyplinie osiąga dzisiaj wiek dojrzały. Nadzieją dla chorych z bardzo zniszczonymi płucami jest ich przeszczep w zagranicznych klinikach który kosztuje ok. 400 tys. zł.

Podczas koncertu wystąpią zaprzyjaźnione zespoły m.in.: Marecki Band, zaś gwiazdą i gościem specjalnym koncertu będzie zespół Cliver oraz wokalistka Urszula z zespołem. Podczas koncertu będzie prowadzona licytacja rzeczy znanych osób i gadżetów ufundowanych przez włodarzy powiatu, miasta jak i gmin ościennych. Początek rozpoczęcia koncertu planujemy na godzinę 18.00- 19.00 zaś planowany koniec koncertu to ok. godz. 22.00. Plakaty ukażą się niebawem.

W poprzednim roku gościem specjalnym koncertu był zespół Kombii. Graliśmy wtedy dla 3-letniego Wojtusia Górskiego który urodził się bez kości udowej i strzałkowej. W miejscu biodra ma kolano. Rodziców nie było stać na koszt zakupu protezy nóżki, ale dzięki wszystkim uczestnikom koncertu udało się nam kupić protezę dla Wojtusia za kwotę niemal 17 tys. zł. Biega i czuje się dobrze. Dwa lata temu gościem specjalnym była Ewelina Flinta i Aleksandra Szwed. Udało nam się zebrać wtedy 15 tys. zł na operację dla Pawełka Pszczółkowskiego chorego na niedorozwój lewej komory serca. Pawełek żyje i czuje się bardzo dobrze.

Współorganizatorami są: Urząd Miasta Przasnysz, Starostwo Powiatowe, wszystkie gminy z powiatu przasnyskiego czyli: Gmina Przasnysz, Miasto i Gmina Chorzele, Gmina Krasne, Gmina Krzynowłoga Mała, Gmina Jednorożec, Gmina Czernice Borowe, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszenie „Razem", Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej, Miejski Dom Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji. Sponsorzy: Aeroklub Północnego Mazowsza, Drukarnia J.J. Maciejewscy, Lokalna Organizacja Turystyczna, Hotel Imperium Dariusza Barłożka, Hotel Millenium, Skan Polska, Jurand Promotion ze Szczytna, UCE Production Films. Impreza będzie biletowana. Cegiełka na rzecz Bartka Grabowskego i powodzian - 20 zł od osoby (dzieci do lat 10 bezpłatnie). Wejście na koncert będzie tylko jedno od strony ul. Makowskiej.

Osoby, firmy, instytucje chętne podarować ciekawą rzecz na licytację serdecznie zapraszamy w dniu koncertu o zgłoszenia się do organizatorów.

Jednocześnie podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka darów dla powodzian, więc osoby chcące podarować coś dla powodzian proszone są o zapakowanie wszystkich rzeczy, które chcą przekazać do toreb, worków, aby uniknąć zamieszania i bałaganu. Samochód przeznaczony na zbiórkę darów będzie usytuowany na parkingu obok stadionu od strony ul. Makowskiej (LIDL). Wszystkie dary będą przekazane dla zalanej gminy Wilków. Listę najpotrzebniejszych rzeczy dla powodzian z gminy Wilków przedstawiam poniżej:

Najpotrzebniejsze rzeczy dla powodzian z gminy Wilków:

Artykuły spożywcze o przedłużonym terminie przydatności - konserwy, zupy w proszku, makarony, mąka, cukier, olej,woda, dżemy, herbata, ryż, kasza, itp.

Artykuły chemiczne - proszek do prania, środki do higieny osobistej, papier toaletowy, ręczniki jednorazowe, podpaski, pampersy, pasta do zębów, mydło, środki do dezynfekcji, płyny do mycia podłóg, ścierki, itp.

Artykuły gospodarstwa domowego - garnki, patelnie, czajniki, szklanki, talerze, sztućce, worki na śmieci duże i mocne

Sprzęt AGD - lodówki, kuchnie gazowe i butle, pralki, itp.

Odzież - skarpety, bielizna osobista, piżamy, kapcie, buty, spodnie, dresy, polary, kurtki ciepłe, itp.

Środki opatrunkowe i leki

Łóżka, koce, pościel, poduszki, kołdry materace, ręczniki

Kalosze, wiadra, szczotki, rękawice gumowe, łopaty, szpadle, kontenery i pojemniki na śmieci.

Głównymi organizatorami koncertu charytatywnego dla Bartka jest Urząd Miasta Przasnysz, Wójt Gminy Czernice Borowe Wojciech Brzeziński oraz Marcin Sobociński