Kończymy remonty dróg powiatowych – newralgiczne odcinki mają już gotowe oświetlenie! Dobrze wydane 7 mln zł!

Przasnyskie starostwo prowadzi obecnie roboty na 11 odcinkach dróg w ramach zadania pn. "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego dróg powiatowych oraz spójności komunikacyjnej miejscowości gminnych w ramach powiatowej sieci drogowej". Remonty postępują szybko i sprawnie. Obecnie trwają ostatnie szlify przed oddaniem dróg do użytku. Oprócz nowej nawierzchni, w ramach zadania na newralgicznych odcinkach zostały posadowione lampy oświetleniowe z panelami fotowoltaicznymi, co znacznie podniesie komfort i bezpieczeństwo pieszych i pojazdów korzystających z dróg. Inwestujemy sprawiedliwie i równomiernie we wszystkie gminy powiatu. Budujemy drogę Krasne - Mosaki, trwają potężne roboty w Jednorożcu, kończymy obwodnicę Chorzel i wiele innych odcinków. Będziemy o nich Państwa na bieżąco informować.

Na realizację robót budowlanych w ramach remontów 11 odcinków, Powiat Przasnyski zawarł umowę z Wykonawcą robót budowlanych tj. STRABAG Sp. z o.o. na łączna kwotę 7 116 608,06 zł brutto.  Dodatkowo Powiat Przasnyski zawarł umowę na dofinansowanie zadania z Wojewodą Mazowieckim - Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, gdzie wysokość dofinansowania wyniosła 70%.