Konkurs plastyczny KRUS rozstrzygnięty! Starosta Krzysztof Bieńkowski wręczył wyróżnienia

16 czerwca 2020 roku w Placówce Terenowej KRUS w Ciechanowie odbyło się podsumowanie X edycji konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi”, kierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich. Dzieci wykazały duże zainteresowanie konkursem, zaangażowały się w wykonanie prac, a komisja konkursowa 6 marca 2020 roku spośród 293 prac uczniów z 20 szkół podstawowych z powiatu ciechanowskiego i dwóch gmin powiatu przasnyskiego, wyłoniła 47 laureatów.

Dzieci z powiatu przasnyskiego wyróżnione w konkursie KRUS:

I grupa wiekowa (klasa 0-3)

- Dominik Żbikowski – Szkoła Podstawowa w Zielonej - nagroda specjalna Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego;
- Jan Szczepański - Szkoła Podstawowa w Zielonej;
- Patrycja Kwiatkowska - Szkoła Podstawowa w Zielonej;
- Matylda Rogalska - Szkoła Podstawowa w Zielonej;

II grupa wiekowa (klasa 4-8)

- Joanna Długołęcka - Szkoła Podstawowa w Krasnem - nagroda specjalna Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego;
- Bartosz Jasiński - Szkoła Podstawowa w Krasnem;
- Julia Długołęcka - Szkoła Podstawowa w Krasnem;
- Karol Matusiak - Szkoła Podstawowa w Krasnem.

Nagrody i wyróżnienia wręczył Starosta Krzysztof Bieńkowski wraz z kierownikiem Placówki Terenowej KRUS w Ciechanowie Andrzejem Berentem. W spotkaniu wzięła również udział Poseł na Sejm RP Anna Cicholska. Nagrodami konkursowymi był sprzęt multimedialny ufundowany przez Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz współorganizatorów konkursu.

Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Hasło tegorocznej edycji konkursu to „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” i ma ono zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych. Zgodnie z regulaminem ocenie podlegały prace w formacie A3 wykonane dowolną techniką.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Data: 2020-08-04
Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego