KONSEKWENTNA WALKA STAROSTWA Z CENTRALIZACJĄ – NOWE STANOWISKO W SPRAWIE SĄDU REJONOWEGO W PRZASNYSZU

Opublikowane przez KONSEKWENTNA WALKA STAROSTWA Z CENTRALIZACJĄ  – NOWE STANOWISKO W SPRAWIE SĄDU REJONOWEGO W PRZASNYSZU

Samorząd Powiatu Przasnyskiego w ostatnim czasie wiele wysiłku poświęca sprzeciwom i zdecydowanemu blokowaniu kolejnych drastycznych dla lokalnych społeczności propozycji likwidacji przasnyskich instytucji, a co za tym idzie obniżania rangi samorządów i ograniczania obywatelom dostępu do instytucji użyteczności publicznej takich jak: Sądu Rejonowego, Sanepidu, Pogotowia Ratunkowego, Punktu Krwiodawstwa, Rejonu Energetycznego, ZUS-u, KRUS-u, a także o czym mówi się coraz częściej Komend Powiatowych Policji. Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski dla swoich popartych konkretną, logiczną  i rzeczową argumentacją działań szuka i znajduje poparcie wielu środowisk, w tym politycznych, takich jak  Polskie Stronnictwo Ludowe, które konsekwentnie opowiada się po stronie samorządów i lokalnych społeczności.

Nowy projekt Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości przewiduje zmianę pierwotnej koncepcji włączenia Sądu Rejonowego w Przasnyszu do Sądu w Pułtusku i proponuje utworzenie na bazie przasnykiego Sądu, zamiejscowego oddziału Sądu w Ostrołęce. Także i temu przeciwstawia się Starosta Przasnyski i Rada Powiatu Przasnyskiego, co wyraża w podjętym podczas sesji Rady Powiatu w dniu 24 lutego Stanowisku - czytaj tutaj.

Jednocześnie Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski ponownie zwrócił się do Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina o pozostawienie Sądu Rejonowego w Przasnyszu - czytaj tutaj.

Sławomir Czaplicki
p.o. Kierownik Referatu