KONWENT POWIATÓW WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO – OSTROŁĘKA 10-11.09.2009 ROK

W dniach 10-11 września br. w Ostrołęce odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego, któremu przewodniczy Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski. W pierwszym dniu obrad udział wzięli m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski.
Posiedzenie rozpoczęto od prezentacji gospodarza spotkania – powiatu ostrołęckiego, którego dokonał starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł. Następnie przedstawiciele Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych przybliżyli zebranym perspektywy czasowe oceny projektów i podpisywania umów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego i Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Głos zabrał również Marszałek Adam Struzik, który przedstawił znaczenie strategii rozwoju województwa na najbliższe lata. Samorząd Województwa Mazowieckiego podejmuje szereg działań zmierzających do poprawy konkurencyjności regionu oraz do zwiększenia spójności społecznej, gospodarczej i przestrzennej województwa. Marszałek podkreślił, że dotychczas zrealizowane projekty przyniosły zauważalne efekty dla rozwoju Mazowsza i poprawy życia jego mieszkańców, dlatego tak ważny jest dialog i współpraca w zakresie planowania dalszego efektywnego rozwoju regionu.
Wśród tematów Konwentu znalazły się także perspektywy finansowania zadań z zakresu pomocy społecznej, kierunki prac rządowych nad ustawą o finansach publicznych i ustawą o finansowaniu samorządów oraz prezentacja projektu „Samorząd równych szans”.

Data: 2019-12-09
Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława